Materiał Partnera

Atrakcje turystyczne Kwidzyna i okolic

Atrakcje turystyczne Kwidzyna i okolic

Czas wakacji to czas relaksu i odpoczynku w gronie najbliższych. Każdy urlop zazwyczaj planowany jest ze starannością, a kierunki wakacyjnych lub weekendowych wyjazdów są bardzo zróżnicowane. Wszystko zależy od preferencji wyjeżdżających. Jedną z propozycji na interesujący wyjazd jest odwiedzenie Kwidzynia i okolic. Co warto zobaczyć i jakie atrakcje turystyczne oferuje ten obszar Polski?

Odpoczynek i relaks w atrakcyjnych resortach

Dla tych, którzy cenią sobie komfort oraz wypoczynek pełen udogodnień w Kwidzynie i okolicach znajduje się mnóstwo resortów oraz ośrodków i hoteli oferujących gościom usługi SPA. Szczególnie warto wybrać się nad pobliskie jeziora Jelenie, Tymowskie lub Rakowieckie, gdzie znajdują się liczne hotele oraz możliwość skorzystania z atrakcji wodnych.

O to, jak można zrelaksować się podczas pobytu w okolicach Kwidzynia zapytaliśmy specjalistę z Jeleń Resort & SPA: Znajdujące się w niedalekiej odległości od Kwidzynia jeziora pozwalają na relaks zarówno dla osób lubiących aktywnie spędzać czas, jak i tych chcących odpocząć podczas leżenia na plaży. Ponadto przy wybrzeżach znajdują się resorty SPA, gdzie można skorzystać z relaksujących i odmładzających zabiegów.

Dodatkowo w hotelach i resortach położonych przy plażach często można korzystać z dodatkowych atrakcji na ich terenie. Są to najczęściej sale z grami, gdzie znajduję się bilard, kręgle lub prywatne plaże z dostępem do atrakcji i sportów wodnych. Z pewnością w okolicach Kwidzynia relaksowi sprzyjają widoki oraz bliskość wody. Dodatkowo większe resorty posiadają duże sale konferencyjne, na których można organizować spotkania i szkolenia biznesowe oraz inne kameralne i zamknięte imprezy.

Historyczne zamki

Kwidzyń i okolice słyną z dobrze utrzymanej zabudowy historycznej, jaką są zamki. Do najbardziej popularnych należy Zamek Kapituły Pomezańskiej z XIII wieku, który znajduje się w Kwidzyniu. Dodatkowo w odległości 55m od tego zamku znajduje się Gdanisko, czyli największa w Europie latryna. Na północ od Kwidzynia znajduje się kolejny zamek. Jest to Zamek Krzyżacki, który po części jest dostępny do zwiedzania, a po części został przekształcony w hotel. Powstał w XIII wieku i do dzisiaj jest chętnie odwiedzany przez Bractwo Rycerskie. Inną atrakcją turystyczną w okolicach Kwidzynia jest Katedra Pelplińska, która kryje w sobie wiele zapierających dech w piersiach zabytków.

Jednak nie należy zapominać, że po całym dniu zwiedzania warto zatrzymać się w urokliwym miejscu na nocleg i odpoczynek. Dobrym rozwiązaniem jest wybór resortu SPA oferującego komfortowe domki i pokoje do wynajęcia w atrakcyjnej lokalizacji. W takim miejscu nie tylko można odpocząć, ale również dodatkowo skorzystać z zabiegów SPA.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz