Atrakcje turystyczne Hiszpanii. Co warto zobaczyć?

Atrakcje turystyczne Hiszpanii. Co warto zobaczyć?

Jest jednym z najchętniej odwiedzanych przez turystów państw na świecie. Kojarzymy ją przede wszystkim z bitwami na pomidory, flamenco i najlepszymi klubami piłkarskimi. Hiszpania, bo o niej mowa to kraj pełen niezwykłych atrakcji. Poza znakomitą pogodą oraz malowniczymi wybrzeżami oferuje wiele zabytków i wyjątkowych kurortów. Sprawdź, dlaczego warto obrać właśnie ten kierunek wakacyjnych wojaży. Poznaj najciekawsze miejsca na Półwyspie Iberyjskim.  

Sklepy internetowe Sklepy internetowe

Co ciekawego można zobaczyć w Hiszpanii?

Zagraniczne wycieczki cieszą się od wielu lat ogromną popularnością wśród Polaków. Dzięki bogatym ofertom biur podróży możemy zwiedzić nawet najdalsze zakątki świata. Najczęściej decydujemy się na rejony ciepłe i nadmorskie. Jednym z najpopularniejszych kierunków turystycznych jest Hiszpania. Kraj pełen turystycznych i rozrywkowych walorów. Jeśli nie wiesz, gdzie jechać na wakacje, to warto rozważyć ten popularny kurort Półwyspu Iberyjskiego.

Dla wielu wczasowiczów turystyczne regiony Hiszpanii to wciąż przede wszystkim piękne i malownicze plaże. Kraj ten jest jednak pełen ciekawych atrakcji, imponujących zabytków, niezwykłych widoków oraz zróżnicowanych miast. Poza tym podróżnicy doceniają doskonałą pogodę, pozytywne nastawienie mieszkańców oraz atrakcyjną cenowo infrastrukturę hotelową. Państwo jest wyjątkowo różnorodne, co tylko potęguje zainteresowanie turystów z całego świata.    

Największe atrakcje turystyczne Hiszpanii

Barcelona, czyli hiszpański cel numer jeden

Choć jest drugim co do wielkości miastem w kraju, to bezsprzecznie stanowi najpopularniejszą atrakcję Hiszpanii. Miejsce tętni życiem całą dobę, zachwyca niesamowitym klimatem i panującą wokół atmosferą zabawy i gwaru. Tutaj starożytna architektura łączy się z nowoczesną zabudową. Co przyciąga miliony turystów do Barcelony? Są to poza doskonałą pogodą niesamowite miejsca i zabytki takie jak:

  • Sagrada Família – secesyjny kościół stanowi perłę architektoniczną Katalonii oraz najważniejsze osiągnięcie projektanta Antoniego Gaudíego. Budowy zabytku nie zakończono jednak do dzisiaj.

  • Casa Milà (La Pedrera) – ostatnia ze świeckich prac Gaudíego uważana jest za jedną z najciekawszych atrakcji Hiszpanii.   

  • La Rambla – słynny miejski deptak. Idealne miejsce dla miłośników luksusowych zakupów oraz wielkomiejskiego zgiełku.

atrakcje w Barcelonie

Madryt – królewska stolica państwa

Trzecie co do wielkości miasto w Unii Europejskiej jest miejscem typowo turystycznym, choć nadal ustępuje pod względem popularności Barcelonie. Nie znajdziemy tutaj bowiem plaż, za to możemy zwiedzić niesamowitą architekturę oraz muzea z cennymi dziełami sztuki. Stolica gwarantuje również malownicze widoki ze względu na swoje położenie – 600 metrów n.p.m. Madryt to jedno z najciekawszych miejsc w Hiszpanii ze względu na nowoczesną zabudowę. Podczas wizyty warto zobaczyć przede wszystkim:

  • Puerta del Sol: o tym niezwykłym placu mówi się często, że jest nie tylko sercem stolicy, ale i całej Hiszpanii. Jego nazwa w dosłownym tłumaczeniu oznacza bramę słońca. Na jego centralnym punkcie znajduje się symbol Madrytu – rzeźba niedźwiedzia sięgającego do drzewa truskawkowego.

  • Trójkąt muzeów: przy bulwarze Paseo del Prado można odwiedzić trzy światowej klasy muzea sztuki – Reina Sofia, Thyssen-Bornemisza oraz Prado. Znajdziemy tutaj prace takich artystów jak np. Pablo Picasso czy Francisco Goya.

stolica Hiszpanii

Walory przyrodnicze i turystyczne Hiszpanii

Poza dwoma największymi miastami, warto zapoznać się z innymi atrakcyjnymi turystycznie miejscami w Hiszpanii. Są to przede wszystkim:

  • Costa Brava – jedna z najbardziej malowniczych części wybrzeża Hiszpanii. Znajdziemy tutaj wiele uroczych zatoczek oraz piaszczystych plaż z dostępem do przejrzystego morza. Poza popularnym Lloret de Mar warto odwiedzić tutaj również np. Gironę.   

  • Picos de Europa – znajdujący się w paśmie Gór Kantabryjskich masyw określa się jako najpiękniejszy krajobraz w Hiszpanii. Już 26 lat temu obszar ten został włączony do Parque Nacional Picos de Europa. Od tej chwili należy do jednego z największych chronionych terenów w Europie.   

  • Toledo – ośrodek turystyczny w Hiszpanii o ogromnym znaczeniu dla światowej kultury. Miasto nad Tagiem uważane jest za jedno z najpiękniejszych w Europie. Status ten uzyskało za wspaniałe synagogi, architekturę sakralną oraz piękne kościoły. To właśnie w tym miejscu wykonano zbrojenie do ekranizacji „Hobbita” i „Władcy Pierścieni”.  

  • San Sebastian – znajdujące się w kolejnej wspólnocie autonomicznej Hiszpanii miasto to raj zarówno dla fanów plażowania, jak i miłośników architektury czy sztuki. W perle Kraju Basków warto zwiedzić Parte Vieja czy Iglesia de San Vicento.

  • Asturia – miasto stanowi wyjątkową ciekawostkę turystyczną Hiszpanii. Jest to mniej popularny region, w którym górzysta kraina łączy się z niezwykłym wybrzeżem i plażą z różowym piaskiem. Zaskakuje tu nawet pogoda – często deszczowa i mglista.  

Asturia w Hiszpanii

Jak widać, Hiszpania obfituje w piękne, ciekawe i warte odwiedzenia miejsca. Trzeba jednak wyjazd na Półwysep Iberyjski odpowiednio zorganizować. Jeżeli nie obawiasz się wysokich temperatur oraz rzeszy turystów, to możesz zaplanować swoje wczasy w trakcie sezonu. W innym przypadku można poczekać na mniej popularne wśród podróżników miesiące np. wrzesień czy październik. Gdy jednak nie wybierasz się na tegoroczny urlop za granicę, to sprawdź najpiękniejsze miejsca nad Bałtykiem.  

Opracowanie:
Martyna
Redaktor pkt.pl
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz

Przeczytaj także

Wyszukaj firmy z branży