Materiał Partnera

Atrakcje turystyczne Białki Tatrzańskiej

Atrakcje turystyczne Białki Tatrzańskiej

Białka Tatrzańska to licząca sobie nieco ponad 200 mieszkańców podhalańska wieś, której nazwa nie bez powodu brzmi znajomo dla większości Polaków. Jej położenie geograficzne sprawia, że zimą panują tu warunki niezwykle sprzyjające uprawianiu sportów na świeżym powietrzu. Główną, ale nie jedyną atrakcją turystyczną Białki Tatrzańskiej są stoki narciarskie.

W Białce Tatrzańskiej nawet najostrzejsze zimowe mrozy nie są dokuczliwe. Wynika to z wyjątkowego położenia wsi na skraju doliny do Tatr Bielskich. Duże nasłonecznienie terenu łagodzi surowy górski klimat. Jednak turystów przyciąga tu nie tylko przyjemne powietrze i piękne widoki. Najważniejszą atrakcją Białki są działające tu ośrodki narciarskie.

Jak na narty, to do Białki!

Stoki w Białce Tatrzańskiej zadowolą zarówno doświadczonych narciarzy, jak również amatorów. W miejscowości działa kilka ośrodków narciarskich, z nowoczesnymi wyciągami i trasami o zróżnicowanym stopniu trudności. Początkujący entuzjaści białego szaleństwa oraz najmłodsi mogą skorzystać z lekcji w Szkole Narciarstwa i Snowboardu „Kaniówka Ski”. Usytuowana na wschodnim zboczu Horników Wierchu Stacja Narciarska Kaniówka udostępnia turystom świetnie rozbudowaną infrastrukturę, obejmującą nie tylko naśnieżane, dobrze oświetlone trasy zjazdowe z wyciągami, ale też duży parking, pełne zaplecze gastronomiczne i noclegowe.

Kaniówka Ski Resort to znacznie więcej niż baza noclegowa dla narciarzy. Do swojej dyspozycji goście mają pokoje w hotelowym standardzie oraz rodzinne apartamenty, strefę SPA z basenem, sauną, jacuzzi i siłownią, bawialnię dla dzieci i wypoczynkową salę kominkową z bilardem dla starszych, a także obowiązkową narciarnię. Ośrodek prężnie działa przez cały rok, również poza sezonem zimowym. Turyści chętnie zatrzymują się tutaj, gdy zwiedzają inne atrakcje Białki Tatrzańskiej.

Co jeszcze można robić w Białce Tatrzańskiej?

Wieś przyciąga turystów z kraju i zagranicy nie tylko zimą i nie tylko wyciągami. Ważną atrakcją rejonu są okoliczne baseny termalne. W samej Białce znajduje się Terma Bania, a w najbliższej okolicy również Termy Bukowina, Termy Szaflary i Gorący Potok oraz Termy Chochołowskie. Ciekawą propozycją w Białce Tatrzańskiej dla tych, którym niestraszny jest wodny żywioł, są ekstremalne spływy kajakowe i pontonowe górską rzeką Białką. Otaczające wieś wzniesienia stwarzają też wspaniałe warunki dla paralotniarzy oraz miłośników turystyki pieszej. Ci ostatni mogą podziwiać tu wspaniałe krajobrazy Podhala i zwiedzać miejscowe zabytki, w tym wzniesiony ok. 1700 roku drewniany kościół pw. Św. Szymona i Judy Tadeusza, należący do Szlaku Architektury Drewnianej.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz