Materiał Partnera

Atrakcje turystyczne Białki Tatrzańskiej

Atrakcje turystyczne Białki Tatrzańskiej

Białka Tatrzańska, położona około 20 kilometrów od Zakopanego, oferuje liczne atrakcje turystyczne. Przede wszystkim dla narciarzy, zarówno początkujących, jak i bardziej zaawansowanych. Mnogość malowniczych tras z pewnością ucieszy każdego miłośnika białego szaleństwa. Jednak to nie wszystko – w tej niewielkiej wsi z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

 

To Zakopane uznawane jest za zimową stolicę Tatr. Nic dziwnego – dużo się tam dzieje. Jednak nie każdy odnajdzie się w zgiełku i tłumie turystów, którzy odwiedzają Zakopane zarówno zimą jak i latem. Warto wówczas skierować się nieco dalej, by uciec od turystycznego zgiełku i odpocząć w wyjątkowym miejscu, wśród górskich szczytów i wód termalnych.

 

Doskonałe miejsce dla aktywnych narciarzy...

Białka Tatrzańska to przede wszystkim miejsce doskonałe dla narciarzy. Znajdują się tu liczne wyciągi i malownicze trasy zjazdowe, dostosowane do każdego stopnia zaawansowania. Na miejscu bez problemu wypożyczymy sprzęt. Ośrodek narciarski Kotelnica Białczańska to kompleks narciarski wyposażony we wszystko co potrzeba do szaleństwa na nartach lub snowboardzie. Dodatkowym atutem są spore i darmowe parkingi oraz bezpłatny skibus, który kursuje dość często, dowożąc miłośników białego szaleństwa na miejsce. W pobliżu znajdują się liczne knajpy i restauracje, oferujące ciepłe napoje i jedzenie, w związku z czym cały dzień można spędzić na stoku. W pobliżu znajduje się również mniejsza stacja narciarska Kaniówka i ośrodek narciarski Bania. Ze wszystkich trzech można korzystać w ramach jednego karnetu Tatry Super Ski.

Rodziny z dziećmi również znajdą atrakcje dopasowane do młodszych i starszych. Pod Kotelnicą znajduje się zabezpieczony tor do zjazdu na sankach i mini park linowy dla dzieci. Za niewielką opłatą można wjechać wyciągiem na szczyt, aby podziwiać z góry piękną panoramę Tatr.

 

...i dla poszukujących relaksu w wodzie

W Białce Tatrzańskiej znajdą coś dla siebie nie tylko miłośnicy aktywnego wypoczynku. Znajduje się tu bowiem spory kompleks basenów w Termach Bania. Nowoczesny park wodny oferuje baseny i sauny zarówno wewnątrz kompleksu, jak i na zewnątrz. Woda termalna powstająca głęboko pod ziemią ma wyjątkowe właściwości. Zawiera bowiem wiele cennych minerałów, które ze względu na lekko kwaśny odczyn i podwyższoną temperaturę wody ułatwiają wchłanianie tych pierwiastków do organizmu. Tym samym kąpiele w wodzie termalnej nie tylko relaksują, ale również poprawiają stan zdrowia. Są polecane zarówno dla zmęczonych narciarzy, jak i dla osób, które szukają relaksu w pięknych okolicznościach przyrody. Również rodziny z dziećmi spędzą tu doskonale czas, ponieważ termy oferują strefę zabaw przeznaczoną dla najmłodszych – wyposażoną w brodziki, zjeżdżalnie, atrakcje wodne i plac zabaw.

W okresie zimowym w pobliżu znajduje się nie lada atrakcja: Śnieżny Zamek. To budowla stworzona wyłącznie z lodowych bloków. Wypełniona wewnątrz lodowymi rzeźbami, tunelami i grotami, z pewnością spodoba się zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

W poszukiwaniu idealnego noclegu znajdującego się blisko atrakcji, zarówno tras narciarskich, jak i term warto zwrócić uwagę na pensjonat Dziubas. Znajduje się na tyle blisko turystycznych miejsc, że bez problemu dotrzemy do nich piechotą.

 

Inne atrakcje Białki Tatrzańskiej

Oczywiście zimą warto wybrać się na kulig. Zwłaszcza po zmroku, ponieważ przejażdżka w świetle pochodni zakończona ogniskiem i kiełbaską będzie jeszcze bardziej wyjątkowa. Ciekawą atrakcją jest również Przełom Białki, zwany po prostu Skałki – czyli krajobrazowy rezerwat przyrody. To doskonałe miejsce zwłaszcza latem, ponieważ rzeka Białka daje chłód, a otaczające ją kamieniska są wykorzystywane jako plaża.

Oceń artykuł (4)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz