Materiał Partnera

Atrakcje Podhala – Biały Dunajec

Atrakcje Podhala – Biały Dunajec

Biały Dunajec to wieś położona w województwie małopolskim, w przepięknej scenerii górskiej. Jest to też bardzo popularny kierunek podróży dla wielu turystów. Przyjezdni mogą tu odnaleźć spokój, zrelaksować się, poszaleć na stoku lub skorzystać z pobliskich Term Podhalańskich.

Wyciągi narciarskie

Jedną z głównych atrakcji Białego Dunajca i jego okolic są wyciągi narciarskie, które zimą przyciągają fanów szaleństw na śniegu. Jest ich tu kilka. Niektórzy właściciele okolicznych pensjonatów oraz hoteli proponują też swoim gościom zniżki na stok, aby jeszcze bardziej zachęcić turystów do aktywności. Tak ofertę ma np. Ośrodek Borowy w Białym Dunajcu, który zimą proponuje 25% rabatu na wyciąg narciarski Suche.

Malownicze okolice

Nie każdy lubi szusować na stoku, ale również dla osób szukających wyciszenia i spokoju znajdzie się tutaj wiele atrakcji, między innymi niezwykle malownicze okolice, które wręcz zachęcają do długich spacerów i wycieczek podczas których będziemy mogli cieszyć się niesamowitymi widokami, robić zdjęcia i chociaż przez moment zapomnieć o codzienności.

Warto również wspomnieć o znajdujących się w Szaflarach (a więc tuż obok Białego Dunajca) Termach Szaflary. Baseny termalne czynne są przez cały rok. Znajdują się tu cztery baseny z temperaturą wody do 36 stopni Celsjusza. Część z nich znajduje się wewnątrz budynku, część poza nim. Dodatkowo, goście mogą skorzystać z czterech rodzajów saun.

Bogata oferta noclegowa

Bez problemu znajdziemy nocleg w Białym Dunajcu. Dzięki licznym atrakcjom w najbliższej okolicy, powstały tu pensjonaty i ośrodki oferujące pokoje w różnych przedziałach cenowych. Te same ośrodki, mając świadomość tego, jak pięknym i sprzyjającym aktywności miejscem jest Biały Dunajec, przygotowały specjalne oferty dla wycieczek szkolnych oraz seniorów. Warto więc rozejrzeć się i zaplanować urlop na Podhalu.

 

Oceń artykuł (3)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz