Materiał Partnera

Armatura przemysłowa – co warto wiedzieć o kurkach kulowych do wody i gazu?

Armatura przemysłowa – co warto wiedzieć o kurkach kulowych do wody i gazu?
Armatura przemysłowa w jak najbardziej uzasadniony sposób kojarzy się ze sporych rozmiarów instalacją, złożoną z zależnych od siebie i współpracujących ze sobą elementów. Jak to często w tego typu przypadkach bywa, sprawy związane z wydajnością oraz bezawaryjnością całego systemu zależą przede wszystkim od najmniejszych części składowych. Mowa tutaj o specjalistycznie zaprojektowanych kurkach kulowych. Co konkretnie warto o nich wiedzieć?

Kurki kulowe – proces produkcji

Cały proces produkcyjny zaczyna się oczywiście od wyboru materiału zasadniczego. Jeżeli chodzi o kurki, to w zdecydowanej większości przypadków stosuje się stal, ze szczególnym uwzględnieniem stali zaworowej. Od standardowej różni się ona głównie dodatkiem pierwiastków stopowych. Aby mieć pewność, że funkcjonowanie zaworu nie będzie zagrożone przez specyficzne i trudne środowisko pracy, stal zaworowa cechuje się zwiększoną zawartością chromu oraz krzemu. Wysoka jakość zaworów odzwierciedlana jest także poprzez precyzję wykonania. Aby ją uzyskać, najlepsi producenci skupiają się przede wszystkim na charakterystycznych punktach newralgicznych konstrukcji, do których zdecydowanie zaliczyć  trzeba korpus, kulę oraz uszczelnienie.

Niezwykle istotnym elementem procesu produkcji kurków jest stała i surowa kontrola gotowych produktów, którą wykonuje się na odpowiednio przystosowanych do tego stanowiskach. Takie rozwiązane sprawia, że wszyscy zainteresowani zakupem otrzymują w swoje ręce wyrób kompleksowy, który został zaprojektowany i wykonany z troską o każdy detal. Co jeszcze warto wiedzieć na ten temat?

Kurki kulowe – najważniejsze informacje

Kurki kulowe zasadniczo podzielić można na 2 kategorie. W pierwszej z nich znajdziemy kurki gazowe. Czym się charakteryzują? Przeznaczone są do płynów zaliczanych do grupy I, a ich konstrukcja umożliwia wytrzymanie temperatury oscylującej od -30 do 80 stopni Celsjusza. W drugiej kategorii umieszczone zostały kurki wodne, przeznaczone do płynów zaliczanych do kategorii II. Te produkty są w stanie wydajnie pracować w temperaturach od 0 do 150 stopni Celsjusza.

W razie wątpliwości co do tego, jaki kurek sprawdzi się najlepiej, warto zgłosić się z prośbą o pomoc do najbardziej rekomendowanych producentów. Mowa tu o firmach takich jak Krotos, które dzięki swojej rzetelności oraz umiejętności wprowadzenia do procesu produkcji nowoczesnych technologii, postrzegane są obecnie jako liderzy w skali całego kraju. Wszyscy zainteresowani mogą liczyć tutaj zarówno na atrakcyjne ceny, jak i profesjonalne doradztwo.

Opracowanie:
Krosno, Tylna 31
tel. 61 819 19 81
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz