Aquaparki w Polsce – top 5 najciekawszych parków wodnych

Aquaparki w Polsce – top 5 najciekawszych parków wodnych

Słońce, wysokie temperatury i zaduch – aż chce się wskoczyć do morza albo chociaż basenu. Nie bez powodu więc w okresie wakacyjnym tak ogromną popularnością cieszą się wszelkiego rodzaju aquaparki. Stanowią doskonałą okazję do rodzinnego wypoczynku i aktywnego spędzania czasu. Są również gwarancją niezapomnianych chwil i nowych przygód – szczególnie dla dzieci. Poznaj 5 najciekawszych parków wodnych w Polsce.  

Pozycjonowanie stron Pozycjonowanie stron

Wodne atrakcje dla dzieci i dorosłych, czyli polskie aquaparki

Baseny, zjeżdżalnie, jacuzzi, sauny czy rwące rzeki – to tylko kilka spośród wielu atrakcji nowoczesnych aquaparków w Polsce. Ich liczba w kraju z roku na rok się zwiększa, przy czym coraz częściej nie odbiegają one od najciekawszych obiektów w skali europejskiej. Obecnie stały się już nie tylko miejscem pełnym niesamowitych atrakcji, ale również popularną destynacją podróżniczą. Najbardziej rozwinięta baza noclegowa obejmuje bowiem hotele z parkami wodnymi w ofercie.

Poszukujesz idealnej rozrywki na wakacje? Najlepsze aquaparki stanowią niesamowitą atrakcję zarówno dla rodziców z dziećmi, jak i miłośników mocnych wrażeń. Aby skorzystać z takich miejsc, nie musimy długo i daleko podróżować. Wiele ciekawych ośrodków znajdziemy na turystycznej mapie Polski. Gdzie znajdują się najlepsze parki wodne w kraju? Poniżej przedstawiamy nasze zestawienie.

parki wodne

1. Park wodny w Energylandii

Cieszący się niesłabnącą popularnością i najbardziej rozbudowany w kraju park rozrywki znajduje się w Zatorze. Dziś można również powiedzieć, że Energylandia stanowi jednocześnie największy odkryty aquapark w Polsce. Otwarta w 2021 roku egzotyczna wyspa Exotic Island mierzy 19 500 m2. Wraz z funkcjonującym dotychczas Water Parkiem tworzą blisko 5 hektarów wodnej zabawy.

Liczne baseny, 19 zjeżdżalni oraz 4 tysiące leżaków – to wszystko oferują liczne strefy parku wodnego w Zatorze. Znajdziemy tutaj również piaszczystą plażę, dekoracje np. palmy oraz strefy gastronomiczne, które tworzą klimat tropikalnego wypoczynku w upalne dni. Poza częścią dla miłośników kąpieli znajdziemy tutaj również karuzele czy rollercoastery. Bilet normalny kosztuje w tym miejscu 159 zł, a ulgowy 109 zł za jeden dzień.      

2. Park of Poland – Suntago Wodny Świat

Chcesz poczuć klimat egzotycznych wakacji? To odwiedź jeden z najpopularniejszych aquaparków w Polsce. Biorąc pod uwagę obiekty zadaszone, jest on również największym tego typu parkiem rozrywki w kraju i Europie. Suntago, bo o nim mowa to ogromny kompleks, który może pomieścić nawet 15 000 osób jednocześnie. Doskonały komfort wypoczynku zapewnia podział na trzy strefy tematyczne.

Tropikalny raj pod Warszawą – jak często nazywany jest jeden z najnowszych parków wodnych, stanowi olbrzymi zbiór atrakcji. Znajdziemy tu bowiem baseny o łącznej powierzchni 3500 m2, 30 zjeżdżalni o całkowitej długości ponad 3 kilometrów czy saunarium z 10 tematycznymi saunami, gabinetami masażu oraz ogromną strefę relaksu. 700 prawdziwych palm oraz zbiornik wodny z falą i sztucznymi rzekami tworzy niepowtarzalny klimat. Cennik aquaparku (do strefy Jumango) prezentuje się następująco: 139 zł bilet na cały dzień dla dorosłych i nastolatków, a 119 zł wersja dla dzieci.

3. Termy Maltańskie

Przez bardzo długi czas znajdujące się w Poznaniu Termy Maltańskie należały do czołówki wśród największych parków wodnych w Polsce. Ten rekreacyjno-sportowy kompleks zachęca gości do skorzystania z dwóch głównych stref. Znajdziemy tutaj zarówno liczne zjeżdżalnie, jak i wody termalne czy baseny zewnętrzne. Wyjątkową atrakcją aquaparku jest termalna solanka wydobywana z głębokości 1300 metrów. Całodzienne bilety to koszt od 55 do 63 zł od poniedziałku do piątku i od 67 do 77 zł w weekendy.

4. Aquapark w Redzie

Znajdujący się w województwie pomorskim park wodny nie jest ani największym, ani najstarszym czy najnowocześniejszym tego typu obiektem w Polsce. Ma jednak wyjątkową atrakcję, która wyróżnia go na tle aquaparków w całej Europie. Jest to zjeżdżalnia obrotowa, na jakiej można zjechać jeszcze w jednym miejscu na świecie – Chimelong Paradise, czyli w chińskim parku rozrywki. Ogromnym walorem kompleksu jest również akwarium z prawdziwymi żarłaczami czarnopłetwymi, które można obserwować z basenu z przezroczystą ścianą. Za te i wiele innych form rozrywki zapłacimy od 70 do 150 zł w zależności od wybranej taryfy.  

5. Park Wodny w Krakowie

W sezonie wakacyjnym obiekt odwiedza codziennie nawet kilka tysięcy gości. To jedna z najważniejszych atrakcji Krakowa oraz prawdziwe centrum rekreacji i zabawy. Krakowski park rozrywki to jeden z największych krytych aquaparków w Polsce. Trzy baseny o powierzchni większej niż 2000 m2 oraz dziesięć zjeżdżalni o łącznej długości ponad 800 metrów – to kluczowe punkty oferty gigantycznej hali. To jednak jeszcze nie wszystko! Kompleks oferuje ponadto rwącą rzekę, ściankę wspinaczkową, aneks saunowy czy hydromasaże. Co ciekawe jedna z fontann przyjmuje kształt smoka wawelskiego. Za godzinę w parku wodnym musimy zapłacić 38 (bilet ulgowy) lub 42 złotych (bilet normalny).

atrakcje w aquaparku

Polskie aquaparki to doskonałe miejsce na rozrywkę i wypoczynek dla całej rodziny. Jeśli chcesz poznać więcej tego typu kompleksów, to poznaj najciekawsze parki rozrywki w kraju.

Opracowanie:
Karolina
Redaktor pkt.pl
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz