Materiał Partnera

Antyki we wnętrzach wyznacznikiem stylu

Antyki we wnętrzach wyznacznikiem stylu

Aranżacja wnętrz to zadanie stosunkowo  trudne – pomieszczenia muszą być urządzone z odpowiednim wyczuciem, a nadanie im indywidualnego charakteru i stylu wymaga wykorzystania m.in. właściwych mebli i dekoracji. Stworzenie wyjątkowego, eleganckiego miejsca możliwe jest dzięki antykom. Stanowią one nie tylko doskonałe elementy wyposażenia wnętrz, ale też mogą być dobrą inwestycją.

Wiele detali

W dobie minimalizmu i modernistycznego stylu nieustającą popularnością nadal cieszą się wszelkiego rodzaju antyki. W przeciwieństwie do mebli nowoczesnych, które charakteryzują się prostotą i przeważnie brakiem jakichkolwiek zdobień, antyczne ich odpowiedniki zawierają bardzo dużą ilość detali. Zaliczają się do nich z pewnością specyficzne, nieszablonowe wzory, które występują np. na drzwiach zabytkowej komody. Nierzadko są one wzbogacone małymi rzeźbami, które przedstawiają m.in. zwierzęta czy związane są z motywami religijnymi. Galeria Antikart Ewa Bieniek to miejsce, w którym znaleźć można wiele antycznych mebli charakteryzujących się nietypowym wzornictwem. Dotyczy to także samego kształtu elementów wyposażenia. Zakończenia bywają również bogato zdobione, przez co meble tego typu nie mają prostych, równych krawędzi. Stylowe komody, wyjątkowe stoliki czy sporych rozmiarów zabytkowy kredens to doskonałe uzupełnienie klasycznych pomieszczeń, które jednak zawierać muszą także odpowiednie do całej aranżacji dodatki. Jakie dokładnie i czy mogą one pełnić inną rolę niż tylko eleganckiego mebla?

Nietuzinkowe dodatki

Antyki to nie tylko klasyczne meble – występują także w postaci elementów dekoracyjnych, które świetnie dopasowują się do zabytkowego stylu panującego w danym pokoju. Elegancka lampa w stonowanych kolorach z bogato zdobionym abażurem z pewnością będzie nie tylko dostarczać światło, ale też nada wyjątkowego charakteru pomieszczeniu. Bardzo częstym wyborem są też stylowe antyki w postaci wygodnych krzeseł. Drewniany stelaż z grubym, materiałowym obiciem stanowi świetne uzupełnienie np. jadalni czy salonu. Antyki nie muszą być jednak tylko elementami wyposażenia wnętrz. Meble tego typu kupione w dobrej galerii z antykami stanowią doskonałą inwestycję na lata. Ich wartość praktycznie nie spada – im mebel jest starszy, tym większą gratkę stanowi dla kolekcjonerów. Posiadanie antyków jest więc nie tylko wyznacznikiem dobrego stylu i gustu, ale też lokatą kapitału. Ich zakup musi być jednak przemyślany – właściwym wyborem będzie skorzystanie z usług renomowanych galerii, w których specjaliści doradzą, który mebel czy dodatek będzie najlepszy dla danego pomieszczenia.

Oceń artykuł (6)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz