Materiał Partnera

Anty-klaustrofobiczne dźwigi osobowe firmy Winda Warszawa

Anty-klaustrofobiczne dźwigi osobowe firmy Winda Warszawa

Windy są wybawieniem dla mieszkańców bloków i wieżowców. Ich obecność w budynku jest szczególnie cenna dla seniorów, osób niepełnosprawnych, schorowanych i matek z małymi dziećmi. Istnieją jednak w naszym społeczeństwie ludzie, dla których winda jest źródłem panicznego strachu. Mowa tu o pacjentach cierpiących na klaustrofobię. Z myślą o nich firma Winda Warszawa, jako jedna z nielicznych, projektuje dźwigi osobowe, które znacząco poprawiają komfort życia tej grupy odbiorców.

Objawy klaustrofobii

Klaustrofobią nazywamy silny lęk przed zamkniętymi przestrzeniami. Według statystyk ze schorzeniem tym boryka się aż 7% populacji ludzkiej. Paniczny strach pojawia się, kiedy klaustrofobik znajdzie się w małym, ciasnym pomieszczeniu bez okien, gęstym tłumie czy nawet w samochodzie. Sytuacji tej towarzyszy wiele nieprzyjemnych objawów takich jak:

  • uderzenia gorąca,
  • wzmożona potliwość,
  • drżenie rąk,
  • przyspieszona praca serca,
  • duszności,
  • nudności,
  • zawroty głowy.

Korzystanie z windy jest dla klaustrofobika przeżyciem niezwykle stresującym. Niestety tylko nieliczne dźwigi osobowe projektowane są tak, by były przyjazne dla każdego mieszkańca. Potrzeby klaustrofobików zazwyczaj nie są uwzględniane przez architektów. Wyjątkiem jest firma Winda Warszawa. Czym wyróżniają się ich anty-klaustrofobiczne dźwigi osobowe?

Charakterystyka dźwigów anty-klaustrofobicznych Winda Warszawa

Kubatura anty-klaustrofobicznych wind osobowych jest możliwie jak największa. Według przepisów budowlanych minimalna przestrzeń dźwigu osobowego powinna wynosić 1100 x 1400 mm. To niewiele, zważywszy na to, że każdy człowiek posiada swoją strefę komfortu, która wynosi od 45 cm do 1,2 m. Z tego też względu nie lubimy, kiedy obca osoba znajduje się zbyt blisko nas. Przekroczenie pewnej granicy sprawia, że zaczynamy odczuwać dyskomfort. Architekci firmy Winda Warszawa przy okazji każdego zlecenia dążą do maksymalnego wykorzystania przestrzeni szybu dźwigowego.

Zwracają też dużą uwagę na aranżację samej kabiny. W windach anty-klaustrofobicznych stosuje się podłużne, różnokolorowe panele, które dają efekt złamania jednolitej przestrzeni. Wykorzystuje się również zjawiska optyczne, które pomagają wizualnie powiększyć kabinę. Doskonale nadają się do tego lustra. Anty-klaustrofobiczny dźwig osobowy wyposażony jest w automatyczne drzwi ze szklanymi wziernikami, które pokazują kierunek ruchu i poziomowanie się kabiny względem przystanku. Dzięki temu, że pasażerowie dokładnie wiedzą, na jakiej kondygnacji się znajdują, zmniejsza się ich niepokój.

Winda anty-klaustrofobiczna spełnia wszystkie standardy bezpieczeństwa i estetyki. Liczne mechanizmy zabezpieczające odpowiadają za komfort psychiczny pasażerów. W momencie awarii załącza się oświetlenie awaryjne, które działa nawet po odcięciu zasilania. Ponadto w kabinie zamontowany jest ogranicznik prędkości, który zapobiega nadmiernemu rozpędzeniu się windy.

Warto dodać, że wszystkie te udogodnienia doceniane są również przez pasażerów, u których nie stwierdzono klaustrofobii, ale którzy czują niechęć do poruszania się windą pomiędzy piętrami budynku.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz