Materiał Partnera

Analizy kolorystyczne przy makijażu twarzy i pełnym wizażu

Analizy kolorystyczne przy makijażu twarzy i pełnym wizażu

Kolory, które dobierane są przy makijażu twarzy, nigdy nie mogą odciągać uwagi od jej rysów, piękna oczu, czy innych atutów urody. Cienie, tusze, podkłady i pudry, mają bowiem uwydatnić piękno i je w odpowiedni sposób podkreślić. To dlatego dzisiaj profesjonalne makijażystki wszystkie swoje działania szczegółowo konsultują z klientami, przeprowadzają tzw. analizy kolorystyczne!

Kiedy wykonywane są analizy kolorystyczne?

Analiza kolorystyczna powinna być wykonana przy każdej pierwszej wizycie makijażystki w naszym domu, lub naszych odwiedzinach w salonie piękności. Warto przy tym wiedzieć, że jest ona ważna nie tylko dla twarzy, ale także całego naszego sposobu ubierania się. Szczególnie ważna jest ona także przy wydarzeniach o dużym znaczeniu wtedy, kiedy należy zaprezentować się iście po gwiazdorsku. Mowa o sylwestrze, czy też ślubie. Wtedy kosmetyczka, może odejść o standardowo dobieranych kolorów i dopasować te rzadko wykorzystywane w dniu codziennym.

Czym jest analiza kolorystyczna?

Wiesz już kiedy należy przeprowadzić analizę kolorystyczną, ale czy masz świadomość, czym ona tak naprawdę jest? Stawni ją dokładne określenie koloru oczu, cery, włosów, ust, a także fizycznych uwarunkowania takich, jak ułożenie oczu na twarzy, wielkość nosa, czy budowa ciała. Wszystkie te czynniki mają olbrzymi wpływ na to, jakie barwy i wzory, będą pasowały do naszego wizerunku! Najlepsze makijażystki uwzględnią przy tym Twoje gusta, a nawet wykonywany zawód. Analiza kolorystyczna pomoże nie tylko makijażystce przygotować Ciebie „na bóstwo”, ale zagwarantuje Ci wiedzę dotyczącą tego, jakie ubrania i kosmetyki warto kupować!

Typy kolorystyczne

Makijażystki i ich szeroka wiedza wyróżniają dziesiątki podtypów kolorystycznych, uwzględniając najmniejsze szczegóły wyglądu. Każda kobieta, powinna jednak znać podstawową typologię „barw urody”. Wyróżnia się zatem:

  • ciepły typ kolorystyczny: wiosna kontrastowa, wiosna stonowana, jesień kontrastowa, jesień stonowana,
  • chłodny typ kolorystyczne: lato kontrastowe, lato stonowane, zima kontrastowa, zima stonowana.

Wybierz usługi makijażystki mobilnej VISAGE

Jeśli zależy Ci na idealnie dobranym makijażu, upięciu włosów, świetnie wyprofilowanych brwiach i rzęsach, czy też o artystycznie wykreowanych paznokciach, np. technikom hybrydową, zgłoś się do makijażystki mobilnej Eweliny Sobiech! Oferuje ona także vouchery na zabiegi, które świetnie sprawdzają się, jako prezenty urodzinowe, rocznicowe, czy z okazji Walentynek, Dnia Kobiet, Dnia Matki itd. 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz