Materiał Partnera

Analiza kolorystyczna – jak zadbać o perfekcyjny styl?

Analiza kolorystyczna – jak zadbać o perfekcyjny styl?
Wielu ludzi ubiera się w taki sposób, aby szczególnie nie wyróżniać się z tłumu. Dominują kolory czarne lub szare, które rzadko kiedy potrafią przyciągnąć uwagę. Takie postępowanie wynika przede wszystkim z faktu, że większość z nas po prostu boi się zaryzykować – żyjąc w strachu przed negatywną opinią. Czy słusznie? Okazuje się, że nie do końca. Perfekcyjnie dobrane kolory zarówno jeżeli chodzi o odzież, jak i w przypadku kobiet także o makijaż, potrafią zupełnie odmienić nasze oblicze. Jak o to zadbać?

Profesjonalna analiza kolorystyczna

Przymierzając poszczególne elementy odzieży, czy stosując konkretne kosmetyki, każdemu z nas przyszło kiedyś na myśl, że efekt widziany w lustrze, jest zupełnie inny od spodziewanego. Stosunkowo często można spotkać się z opiniami opisywanymi takimi frazami jak „źle mi w czerwieni” lub „kolor tej szminki zupełnie do mnie nie pasuje”. Choć rzadko kto może pochwalić się odpowiednio usystematyzowaną wiedzą na temat analizy kolorystycznej, to odczucia subiektywne wyraźnie wskazują, iż znaczenie koloru w możliwości wyrażenia estetyki, podkreślenia urody i zaakcentowania stylu w żadnym wypadku nie powinno być bagatelizowane.

Oczywiście, że nie to piękne, co piękne ale, co się komu podoba, aczkolwiek da się znaleźć w świecie mody pewne uniwersalne kanony, których wypadałoby się trzymać. Doskonały przykład może stanowić tutaj 12 typów urody, czyli zestawienie pewnych charakterystycznych cech fizycznych człowieka wraz z wyraźnie sprecyzowaną gamą kolorystyczną, której zadaniem jest uwydatnienie tychże cech. Jak przebiega taki proces?

Jak skorzystać z analizy kolorystycznej?

Choć cel przeprowadzenia analizy kolorystycznej opiera się głównie na potrzebie doprowadzenia do perfekcji walorów estetycznych, to nie należy zapominać o tym, iż mamy tutaj do czynienia z procesem stworzonym w wyniku wieloletnich badań. Taki stan rzeczy sprawia, że dobór kolorów do typu urody – gdyby oczywiście zaistniała taka potrzeba – mógłby zostać przedstawiony w postaci matematycznego wzoru. Nie da się oczywiście pominąć również roli doświadczenia samego stylisty, który od samego początku przedstawi najkorzystniejszą propozycję.

Zdecydowanie warto zaufać specjalistom z Colour And Style, którzy od lat uważani są za jednych z najlepszych w skali całego kraju. Jeżeli zaś chodzi o sprawy czysto techniczne, to podczas analizy kolorystycznej wykorzystywane są fizyczne wzorniki w formie ramek lub specjalistycznie zaprojektowane chusty. Dzięki temu określony kolor może zostać przyłożony do konkretnej części ciała, co jest bardzo przydatne z praktycznego punktu widzenia. Roli kolorów w życiu codziennym człowieka zdecydowanie nie da się pominąć. Błędne jest również myślenie, iż stylizacja kolorowa musi być pstrokata i ekstrawagancka. Profesjonale doradztwo w tym zakresie z pewnością pomoże każdemu odnaleźć swój styl. Czasami wystarczy jedynie nieco odwagi.

Opracowanie:
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz