Artykuł sponsorowany

Aluminium, jako doskonały materiał na poręcze i balustrady

Aluminium, jako doskonały materiał na poręcze i balustrady

Balustrady, poręcze lub barierki, to konstrukcje stanowiące niezbędny element wykończenia praktycznie każdych schodów oraz podestów czy balkonów. Ich podstawowym zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa osób korzystających z ciągów pomiędzy piętrami lub użytkowników balkonów i tarasów, zarówno w domach mieszkalnych, jak i w zakładach pracy lub miejscach użyteczności publicznej. Nie należy również zapominać, że oprócz funkcjonalności są one bardzo często elementem dekoracyjnym. Niemniej jednak, choć materiałów, z których wykonywane są poręcze i balustrady jest wiele, to nie bez przyczyny jednym z najchętniej wybieranych przez inwestorów systemów, są konstrukcje wykonane z aluminium.

Balustrady aluminiowe – najważniejsze informacje

Połączenie funkcjonalności, komfortu użytkowania i bezpieczeństwa z wyjątkowym designem to podstawowe możliwości jakie oferują balustrady z aluminium. Oczywiście aluminium nie jest jedynym materiałem, z którego wykonuje się poręcze schodowe lub balustrady balkonowe, jednakże ma ono znaczną przewagę zarówno nad drewnem, jak i stalą, które cechuje większa wrażliwość na wilgoć i działanie czynników atmosferycznych, a co za tym idzie wymagają one regularnych zabiegów konserwacyjno-impregnujących.

W przypadku konstrukcji z aluminium firmy zajmujące się sprzedażą i montażem balustrad i poręczy aluminiowych, takie jak Magnat, oferują produkty odporne na niekorzystne działanie czynników atmosferycznych, które są stosunkowo lekkie i równocześnie wytrzymałe oraz pozwalające na łatwą i dokładną obróbkę. Dodatkowo odpowiednio zaprojektowane profile aluminiowe, wykorzystywane przy produkcji balustrad, umożliwiają szybką, bezpieczną i czystą instalację konstrukcji, gdyż wszelkie połączenia między poszczególnymi elementami nie są spawane i odbywają się za pomocą nitów i wkrętów, co znacznie przyspiesza montaż i pozwala w razie potrzeby zdemontować całą konstrukcje bez jej uszkodzenia. Nie bez znaczenia jest również fakt, że balustrady i poręcze aluminiowe dostępne są w nieograniczonej ilość wzorów konstrukcji, a dodatkowo możliwe jest również ich pomalowanie na kilkadziesiąt kolorów dostępnych w palecie RAL, w wykończeniu metalicznym, matowym lub strukturalnym.

Różne oblicza balustrad i poręczy z aluminium

Biorąc pod uwagę różnorodności dostępnych rozwiązań warto pamiętać, że zakup balustrad i poręczy z aluminium nie zawsze należy do najłatwiejszych. Niemniej jednak należy zwrócić uwagę, że do najpopularniejszych konstrukcji tego typu można zaliczyć systemy:

  • tralkowe – charakteryzujące się zastosowaniem dowolnego rodzaju słupków, które są montowane między pochwytem a powierzchnią podłoża w różnych odstępach, gdzie odległość pomiędzy słupkami należy szczególnie precyzyjnie dobrać, zwłaszcza w przypadku osób posiadających małe dzieci lub gdy w domu przebywają zwierzęta,
  • z wypełnieniem – pojawiające się coraz częściej w nowoczesnym budownictwie. Zazwyczaj jest to wypełnienie szklane, które doskonale sprawdza się zarówno wewnątrz budynków, nadając im niepowtarzalnego charakteru, jak i na zewnątrz, na balkonach i tarasach. Systemy tego typu nie ograniczają bowiem w żaden sposób widoków, zapewniając jednocześnie bezpieczeństwo (ochrona przed wypadnięciem dziecka lub zwierzęcia) i swobodę. Oczywiście rodzaj wypełnienia zależy od wymagań i potrzeb inwestora, gdyż oprócz szkła bezpiecznego/hartowanego stosuje się również płytę HPL, płyty PCV lub blachę perforowaną.

Wbrew obawom niektórych klientów balustrady i poręcze aluminiowe są naprawdę wytrzymałe, a dodatkowo cechuje je długi okres użytkowania (nie rdzewieją oraz nie ulegają niszczeniu pod wpływem czynników atmosferycznych) i są łatwe w utrzymaniu w czystości, zaś ich oryginalne walory estetyczne ułatwiają dopasowanie wybranych systemów zarówno do nowoczesnych i odważnych realizacji, jak i do aranżacji stworzonych w bardziej tradycyjnej stylistyce.

Opracowanie:
Inowrocław, Poznańska 18
tel. 52 356 17 10
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz