Artykuł sponsorowany

Alpinista przemysłowy - człowiek od zadań specjalnych. Urban Climbing Marcin Teodorczyk

Alpinista przemysłowy - człowiek od zadań specjalnych. Urban Climbing Marcin Teodorczyk

Musisz przyciąć korony drzew, zawiesić baner, pomalować elewację lub usunąć gniazdo os? Wezwij alpinistę przemysłowego - jest to osoba przygotowana do prac na wysokościach, nawet tych najtrudniejszych. Umiejętności alpinisty przydadzą się zwłaszcza tam, gdzie nie jest w stanie dotrzeć specjalistyczny sprzęt. Taka osoba jest w stanie pracować niemal w każdych warunkach. Alpinista przemysłowy to dosłownie człowiek od zadań specjalnych. Sprawdź, czym zajmuje się Urban Climbing Marcin Teodorczyk!

Krótka historia alpinistyki przemysłowej w Polsce

Początki tego zawodu sięgają lat ‘60, kiedy to pojawiały się pierwsze zlecenia na tego typu usługi. Fachowcy w tamtych czasach mieli do dyspozycji zaledwie dwie liny - asekuracyjną i zjazdową. Pierwsze firmy świadczące prace na wysokościach powstały w latach ‘80. Wtedy alpiniści dysponowali już większą ilością sprzętu, który przyczynił się do wzrostu bezpieczeństwa i efektywności pracy. Jednak dopiero w latach ‘90 rozpowszechnił się na dobre zawód alpinisty przemysłowego. Tą profesją zaczęły się zajmować już nie tylko osoby doświadczone w wspinaczce górskiej, lecz i inni ludzie, którzy ukończyli specjalistyczne szkolenie. Kolejne lata to czas kształtowania się przepisów bezpieczeństwa oraz tworzenia w pełni profesjonalnego sprzętu.

Zakres prac alpinisty przemysłowego

Niegdyś zakres usług alpinisty ograniczał się do prac na budowach. Dziś możliwości alpinistów są cenione również w innych obszarach. Profesjonalne firmy takie jak Urban Climbing Marcin Teodorczyk, oferują wsparcie w zakresie prac wysokościowych związanych z czyszczeniem elewacji, a także wycinką drzew:

  • przycinanie drzew w terenie zabudowanym i niezabudowanym,

  • wycinanie drzew trudno dostępnych,

  • przycinanie koron drzew,

  • usuwanie suchych gałęzi.

Fachowcy z firmy Urban Climbing Marcin Teodorczyk podejmą się realizacji nawet najbardziej skomplikowanych zleceń.

BHP prac na wysokościach

Praca na wysokościach jest niezwykle odpowiedzialna i niebezpieczna. Każdy upadek niesie ze sobą poważne konsekwencje, dlatego najważniejszym elementem pracy alpinisty jest dobra uprząż. Odpowiednia uprząż do prac na wysokościach powinna być lekka, wytrzymała i zapewniająca komfort w noszeniu. Do innych niezbędnych elementów należą liny alpinistyczne, hełm przemysłowy, łączniki, urządzenia samozaciskowe i samohamowane. Te podstawowe elementy oraz uzupełniające, powinny być umiejętnie dobrane do rodzaju wykonywanej pracy i indywidualnych cech pracownika.

Specjaliści od prac na wysokościach

URBAN Climbing to firma, która świadczy specjalistyczne prace wysokościowe i alpinistyczne na terenie Warszawy i całego kraju. Eksperci realizują usługi rzetelnie i terminowo oraz z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa. Wykfalifikowani pracownicy nieustannie podnoszą swoje kompetencje oraz biorą udział w szkoleniach, aby usługi alpinistyczne były wykonywane z najwyższą jakością. Firma Urban Climbing Marcin Teodorczyk specjalizuje się w pracach związanych z impregnacją elewacji. Eksperci dysponują niezbędnym sprzętem oraz preparatami do czyszczenia i zabezpieczania ścian budynków. Ponadto podejmują się usług alpinistycznych związanych z przycinaniem i wycinką drzew.

Opracowanie:
Warszawa, Kwitnąca 8 lok. 46
tel. 663 387 773
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz