Artykuł sponsorowany

Alimenty na dziecko? Kancelaria Radcy Prawnego Dorota Krzemień-Osuch służy pomocą!

Alimenty na dziecko? Kancelaria Radcy Prawnego Dorota Krzemień-Osuch służy pomocą!

W trakcie małżeństwa oboje rodziców wspólnie wychowują dziecko i ponoszą wszelkie koszty jego utrzymania. Jednak w przypadku rozwodu lub separacji sprawy te dość mocno się komplikują. Co należy zrobić, by otrzymać świadczenia pieniężne na małoletniego i jak wyegzekwować ich płacenie? Prawo rodzinne to domena Kancelarii Radcy Prawnego Doroty Krzemień Osuch.

Co powinien zawierać wniosek o alimenty na dziecko?

Dziecko, które nie ma możliwości samo się utrzymać, uzyskuje alimenty. Wypłaca je z reguły rodzic, z którym małoletni nie mieszka. Wysokość ich uzależniona jest od potrzeb samego dziecka jak i możliwości zarobkowych i majątkowych jednego z prawnych opiekunów.

Nie jest łatwo samemu przygotować wzór wniosków o alimenty, ponieważ każdy z pozwów jest inny. Mimo tego ma wspólne cechy i powinien zawierać podstawowe informacje takie, jak:

  • akt urodzenia dziecka;

  • adres sądu, do którego kierowany jest wniosek;

  • dane osoby składającej pozew wraz z datą i miejscowością;

  • kwotę alimentów, na którą się wnioskuje;

  • informacje o dowodach i załącznikach oraz własnoręczny podpis.

W uzasadnieniu kwoty, o jaką wnioskujesz, warto zawrzeć dokładne potrzeby syna czy córki np. kursy językowe, basen, korepetycje czy wydatki na leczenie.

Jak założyć sprawę o alimenty?

Pozew o alimenty na dziecko składa się do sądu rejonowego właściwego dla miejsca zamieszkania osoby niepełnoletniej. Co należy zrobić w sytuacji, gdy pozwany nie mieszka w kraju? Wtedy pozew należy złożyć zgodnie z miejscem zamieszkania powoda. Więcej informacji na ten temat uzyskasz w Kancelarii Radcy Prawnego Doroty Krzemień-Osuch. Jej siedziba znajduje się w Świnoujściu, jednak porady prawne możesz uzyskać także przez internet.

Warto pamiętać, że ich wysokość alimentów nie jest ustalana raz na zawsze. Wraz ze wzrostem potrzeb dziecka powinna zmieniać się kwota świadczenia. O ich zmianę możesz wystąpić ty jako rodzic, a także samo dziecko po ukończeniu 18 roku życia. Warto przy tym skorzystać z doświadczonej Kancelarii Radcy Prawnego, by uniknąć nieprzewidzianych komplikacji.

Opracowanie:
Świnoujście, Armii Krajowej 9 lok. 2
tel. 91 321 93 30
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz