Materiał Partnera

Aktywny weekend z rodziną – gdzie go spędzić?

Aktywny weekend z rodziną – gdzie go spędzić?

Lato czy zima – każda pora roku jest dobra, by odpocząć z rodziną. By jednak wypoczynek przyniósł więcej pożytku niż szkody, warto zaplanować go na świeżym powietrzu, a jeżeli to nie jest możliwe, to pomyśleć o aktywności fizycznej pod dachem. W całej Polsce prężnie działają ośrodki sportu i rekreacji oferujące zróżnicowaną aktywność wszystkim – młodszym i starszym. Co więcej, działają one przez cały rok kalendarzowy.

Czym zajmują się ośrodki sportu i rekreacji?

Ośrodki sportu i rekreacji działają prężnie na terenie całej Polski, a zakres ich działalności jest bardzo szeroki. Zdecydowana większość koncentruje się na promocji sportu i kultury wśród lokalnych mieszkańców. Te podmioty organizują też wydarzenia sportowe, zawody czy koncerty. W zależności od pory roku, oferują szeroką paletę zajęć np. dla dzieci spędzających wakacje czy ferie w szkole. Zakres działalności poszczególnych ośrodków jest zróżnicowany i zależy od wielu czynników, m.in. ilości otrzymywanych na działalność środków finansowych czy budynku, w którym ośrodek ma swoją siedzibę. Część nieruchomości jest bowiem wyposażona w basen, część zaś posiada profesjonalne hale, które zimową porą zmieniają się w lodowiska.


Działalność ośrodków sportu i rekreacji jest bardzo szeroka, ale zawsze ukierunkowana na zapewnienie rozrywki mieszkańcom. Jeżeli myślisz o tym, by zrobić przyjemność swojej rodzinie, to powinieneś sprawdzić, co dokładnie oferuje najbliższy ośrodek sportu i rekreacji działający w twojej miejscowości. W ten sposób możesz zaplanować zupełnie wyjątkowy, ciekawy i przede wszystkim rodzinny weekend.

Bo sport to zdrowie

Aktywny wypoczynek z rodziną w weekend w ośrodku sportu i rekreacji to połączenie przyjemnego z pożytecznym. Nie od dziś wiadomo, że sport to zdrowie. Jeżeli rodzice zaszczepią w dzieciach miłość do sportu i aktywności fizycznej, to zaowocuje ona prowadzeniem zdrowego trybu życia. Jak zatem zaplanować rodzinny weekend? Zacząć trzeba od sprawdzenia kalendarza imprez. Jeżeli najbliższy ośrodek nie zaplanował żadnych ciekawych imprez, to warto pomyśleć o weekendowym wyjeździe do innego. Ośrodki sportu i rekreacji działają w całej Polsce, a część z nich jest położona w malowniczych miejscach. Przykład?


Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kórniku jest położony nad jeziorem. Z tego też względu to idealne miejsce na letni wypoczynek. Placówka dysponuje wieloma miejscami noclegowymi, a pobliskie jezioro jest strzeżone przez ratownika wodnego. Dodatkowo osoby, które zdecydują się wypoczywać właśnie w tym Ośrodku, mogą skorzystać z wypożyczalni sprzętu wodnego. W sezonie letnim na jeziorze odbywają się regularne rejsy statkiem, co jest dodatkową atrakcją dla turystów. Dobrze wyposażony i nowoczesny plac zabaw to kolejne miejsce, w którym można spędzić czas na zabawie z najmłodszymi członkami rodziny. Jeżeli dodać do tego jeszcze możliwość wzięcia udziału w licznych koncertach, które są organizowane przez Ośrodek, to śmiało można powiedzieć, że weekendowy wypad powinien być udany. 


Dodatkowo w mieście Kórnik, niedaleko Ośrodka, znajduje się Zamek rodów Górków i Działyńskich. Rezydencja jest obecnie siedzibą muzeum i Biblioteki Państwowej Akademii Nauk, jest również obiektem wpisanym na listę pomników historii Polski. Zamek pamięta średniowiecze, a jego obecny wygląd to dzieło XIX-wiecznych architektów. 

Oceń artykuł (2)
3.0
Komentarze
Dodaj komentarz