Materiał Partnera

Akrobatyka dla dzieci i trening dla rodziców – dbaj o formę całej rodziny

Akrobatyka dla dzieci i trening dla rodziców – dbaj o formę całej rodziny

Ruch to zdrowie – ta zasada obowiązuje zarówno dorosłych, jak i dzieci. Niestety, rodzice często dbają o zajęcia dodatkowe dla maluchów, brakuje im jednak czasu, by samemu pójść na trening. Bywa też, że rodzice odpuszczają siłownie, bo nie mają z kim zostawić swoich pociech. Na szczęście nie musi tak być – wystarczy, że znajdziemy klub fitness, który dba zarówno o dzieci, jak o ich rodziców.

Dla całej rodziny

Każdy, komu zależy na zdrowiu, powinien regularnie ćwiczyć. Niestety, często brakuje na to czasu – zwłaszcza, jeśli na głowie mamy pracę, dom i opiekę nad dziećmi. Trzeba jednak zauważyć, że nawet najbardziej zapracowani rodzice, dbają o to, by zapewnić swoim dzieciom jakieś dobre dla nich zajęcia dodatkowe. Kiedy maluch jest na takich zajęciach, rodzic zwykle na niego czeka, lub zajmuje się innymi obowiązkami. Na szczęście, Kamion Fitness Club zadbał o to, by prowadzić zajęcia zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych – teraz, kiedy maluchy biorą udział w akrobatyce dziecięcej, ich rodzice, zamiast czekać pod drzwiami, mogą ten czas spędzić na sali fitness lub na siłowni. W ten sposób cała rodzina jest w dobrej formie!

Akrobatyka dla dzieci

Dla maluchów ruch powinien wiązać się z zabawą. Takie są właśnie zajęcia z akrobatyki dla dzieci. To nie są zwykłe nudne ćwiczenia, ale gimnastyka z elementami akrobacji i sportów walki. Zajęcia organizowane są dla dzieci w różnych przedziałach wiekowych – najmłodsi uczestnicy mają 3 lata, najstarsi – 9.  Dzieci wzmacniają mięśnie, poprawiają koordynację i nabywają nowe umiejętności – a wszystko to w ramach świetnej zabawy. Takie zajęcia są bardzo ważne, bo pomagają w utrwaleniu prawidłowych wzorców ruchowych i pomagają w zwalczaniu wad postawy, które są prawdziwą plagą wśród dzisiejszej młodzieży.

Siłownia dla rodziców

W trakcie, gdy maluchy, pod opieką profesjonalnych trenerów wykonują swoje ćwiczenia, rodzice mogą skorzystać z siłowni, maszyn cardio, rollmasaży oraz sauny. Harmonogram zajęć dla dzieci jest ustalony z góry, łatwo więc zaplanować tydzień tak, by znaleźć w tym czasie chwile na ćwiczenia. Wspomniany klub, organizujący zajęcia dla dzieci i rodziców, ma bardzo szeroką ofertę ćwiczeń dla dorosłych. To między innymi zumba, ćwiczenia na płaski brzuch, zgrabne pośladki czy zdrowy kręgosłup. Jest też pilates, ćwiczenia interwałowe, oraz tabata. Poza tym, doskonałym miejscem do budowania formy jest dobrze wyposażona siłownia. Jeśli wolimy ćwiczyć samodzielnie, to będzie idealne rozwiązanie dla nas.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz