Materiał Partnera

Akcje charytatywne, czyli jak pomóc wychowankom z domu dziecka

Akcje charytatywne, czyli jak pomóc wychowankom z domu dziecka

Wszystkie dziecięce marzenia zasługują na ich realizację w dorosłym życiu. Bycie modelką, sławną piosenkarką czy gwiazdą sportu. Są to cele, które wybiegają daleko w przyszłość, jednak niektóre marzenia nie mogą czekać. Zwłaszcza te, od których zależy los podopiecznych z domu dziecka. O czym dokładnie mowa? O pełnoletniej młodzieży, która potrzebuje własnego miejsca na świecie. Sprawdź, w jakich akcjach charytatywnych można wziąć udział, żeby im pomóc.

Wyzwania pełnoletniej młodzieży z domu dziecka

Nie każdy ma tę możliwość, aby wychowywać się w pełnej rodzinie w domku na przedmieściach czy mieszkaniu w prestiżowej dzielnicy. Jednak każdy ma prawo do szczęścia. Młodzież z domu dziecka, która osiągnęła pełnoletność, nie tylko stoi przed problemem znalezienia własnego kąta, ale również czeka na nie praca oraz inne wyzwania dorosłości. Często takie dzieci nie potrafią odnaleźć się w nowym świecie i chcą wracać tam, skąd przyszły. Mają problemy z wypełnianiem dokumentów oraz zagospodarowaniem miesięcznym budżetem. W takim przypadku potrzebne są działania na rzecz dzieci, które poprowadzą je na właściwą ścieżkę. W tym celu organizowane są różnego rodzaju akcje charytatywne, takie jak:

  • Imprezy plenerowe

  • Imprezy integracyjne

  • Ogniska charytatywne

  • Rejsy charytatywne

  • Koncerty

  • Bale

  • Aukcje dzieł sztuki

Każdy może pomóc!

Akcje charytatywne takich fundacji pozwalają młodzieży z domu dziecka poczuć się pełnoprawnymi obywatelami społeczności. Biorąc w nich udział można pomóc młodzieży z domów dziecka, która wraz z osiągnięciem pełnoletności musi opuścić daną placówkę. Imprezy dobroczynne są inicjatywą organizacji pożytku publicznego, jak fundacja Ich Dom. Ich głównym celem jest gromadzenie środków finansowych na mieszkania, które następnie są przekazywane na pomoc młodzieży wkraczającej w dorosłość. Pomoc finansową mogą uzyskać również osoby z domu dziecka, które potrzebują remontu lub wyposażenia swoich czterech ścian.
Opracowanie:
Płock, Północna 34
tel. 24 262 01 31
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz