Materiał Partnera

Akcesoria spawalnicze. Przegląd rozwiązań

Akcesoria spawalnicze. Przegląd rozwiązań

Do spawania są potrzebne odpowiednie urządzenia. Poza samymi spawarkami, przecinarkami czy specjalistycznymi uchwytami przydatne okazują się również różnego rodzaju akcesoria spawalnicze. To za ich pomocą można łączyć ze sobą detale, wykańczać spawaną powierzchnię czy dokonywać pomiarów. Jakie akcesoria są w tym przypadku szczególnie warte uwagi?

Przykładowe akcesoria dla spawacza

Nie ma pracy spawacza bez podstawowych akcesoriów spawalniczych. Dzięki nim realizować można spawanie, a przy okazji i wykańczać obrabiane elementy czy utrzymać na stanowisku pracy odpowiedni porządek. To nowoczesne i wytrzymałe akcesoria pozwalają profesjonalnym spawaczom realizować nawet trudne zlecenia. Dlatego coraz częściej stawia się w tym przypadku na produkty renomowanych firm. Podstawowe akcesoria spawalnicze to przy tym m.in. przewody elektrodowe i masowe, kable spawalnicze, czyściki, łączniki, zaciski i uchwyty, młotki i kleszcze, analogowe oraz cyfrowe spoinomierze, mierniki tlenu szczątkowego, markery i kredki spawalnicze, a także łańcuchy i klamry centrujące. Tego typu akcesoria znajdziemy w ofercie takich sklepów, jak np. internetowy sklep spawalniczy Spawaj.eu.

Ubrania ochronne

Wymienione powyżej elementy stanowią dość szeroką gamę produktów. Przydają się one na różnych etapach pracy spawacza: przygotowaniu do spawania, spawaniu i wykańczaniu zespawanej powierzchni. Muszą więc z całą pewnością  znaleźć się w każdym nowoczesnym parku maszynowym. Finalnie jednak wyposażenie stanowiska spawacza zależy od tego, jaki zakres obowiązków jest mu powierzony. Poza wspomnianymi już akcesoriami spawalniczymi, na co dzień spawaczowi przydają się też specjalne ubrania ochronne np. rękawice i okulary. Ich zadaniem jest ochrona zdrowia pracownika i zapewnienie mu odpowiedniego komfortu pracy.

Akcesoria do przechowywania sprzętu

Niejednokrotnie odzież ochronna wymagana jest przepisami BHP czy regulowana wewnętrznymi przepisami danej firmy. Ponadto do akcesoriów spawalniczych zalicza się zwykle również stojaki czy innego rodzaju elementy, które służą do przechowywania, magazynowania przyborów na stanowisku pracy spawacza. Dzięki temu można zaprowadzić w nim ład i porządek. W sytuacji, gdy spawacz pracuje także w terenie, potrzebna jest mu podręczna, wygodna i funkcjonalna walizka inspekcyjna z podstawowymi akcesoriami pomiarowymi. Pozwala ona na łatwe transportowanie potrzebnych przedmiotów, a przy tym ich przechowywanie i odnalezienie się w nowym miejscu pracy.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz