Materiał Partnera

Akcesoria niezbędne do utrzymania czystości w domu

Akcesoria niezbędne do utrzymania czystości w domu

Właściwe dbanie o mieszkanie oraz jego regularne sprzątanie zapewnia wysoki komfort życia, a przy tym chroni przed różnego rodzaju problemami zdrowotnymi. Okazuje się też, że porządki domowe wcale nie muszą być nudne i czasochłonne. Wystarczy zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria, takie jak na stronie ambasadazdrowiaiurody.pl. Co zatem przyda się w czasie sprzątania?

Systematyczność przede wszystkim

Sprzątanie domu czy mieszkania nie jest wcale takie łatwe. Wiele osób nie ma za dużo wolnego czasu, aby zajmować się tym kilka razy w tygodniu. Z kolei w weekend większość ludzi marzy o błogim odpoczynku, a nie o porządkach. Dlatego warto pamiętać, że kluczem do sukcesu w tym przypadku jest systematyczność. Wystarczy poświęcać codziennie około 20 minut na lekkie, kosmetyczne sprzątanie, aby mieszkanie prezentowało się przez cały czas schludnie i czysto. W tym pomocne są oczywiście różnego rodzaju akcesoria, takie jak na przykład te dostępne w ofercie sklepu internetowego Ambasada Zdrowia i Urody. Co powinno znaleźć się zatem w każdym domu? W jakie detergenty warto zainwestować, przygotowując się do sprzątania?

Od czego zacząć?

Sprzątanie dobrze jest rozpocząć od odkurzania. W tym przypadku nieoceniony jest odkurzacz lub zwykła miotła. Podstawowym błędem jest odkurzanie wyłącznie podłogi. Tymczasem kurz osadza się także na meblach czy ścianach. Ciekawą alternatywą dla klasycznego odkurzacza jest parownica, która jest w stanie dokładnie oczyścić np. dywan czy meble. Po odkurzeniu przychodzi czas na mycie mebli czy okien. Tutaj doskonale sprawdzają się ściereczki z mikrofibry. Warto zadbać ponadto o odpowiednie środki czyszczące przeznaczone do szkła. Również i elementy drewniane wymagają specjalnej pielęgnacji. Do mycia podłogi przydaje się z kolei mop – klasyczny lub nowoczesny mop parowy, który do mycia wykorzystuje jedynie zwykłą wodę z kranu.

Środki czyszczące

Dokładnie powinno się czyścić także różnego rodzaju dodatki i ozdoby. W czasie generalnego sprzątania warto wyprać zasłony i firany. W tym przypadku można wspomóc się specjalnym płynem czy pastą. Od jakiegoś czasu coraz większą popularnością cieszą się nowoczesne odkurzacze-roboty. Urządzenia tego typu można zaprogramować, aby odkurzyły daną powierzchnię podczas nieobecności domowników. Poza tym pod ręką zawsze warto mieć odpowiednie środki czyszczące do metalu, szkła czy powierzchni drewnianej. Przydane są też ścierki, gąbki, szczotki czy rękawice ochronne.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz