Materiał Partnera

Akcesoria meblowe – drobiazgi, od których zależy nasz komfort

Akcesoria meblowe – drobiazgi, od których zależy nasz komfort

Okucia, zawiasy, uchwyty – odpowiednie akcesoria mogą uczynić nasze meble znacznie bardziej funkcjonalnymi. Jak je dobrać? Na co zwrócić uwagę przy zakupie? Czy da się połączyć funkcjonalność z wysoką estetyką? Na wszystkie te pytania odpowiadamy w poniższym tekście, a przy okazji radzimy też, gdzie najlepiej zaopatrzyć się w takie produkty.

Niezbędne w kuchni

Kuchnia jest pomieszczeniem, w którym liczy się przede wszystkim funkcjonalność. Mądre zaplanowanie ustawienia mebli nie wystarczy. Potrzebne są też akcesoria, które ułatwią codzienną pracę. Ogromne znaczenie w kuchni mają wygodne uchwyty do szafek. Powinny być spore, zamontowane tak, żeby łatwo można było otworzyć szafkę czy szufladę, nawet jeśli mamy brudne ręce. Bardzo ważne jest też, żeby uchwyty przy szafkach kuchennych były łatwe w czyszczeniu – w końcu podczas gotowania łatwo jest zabrudzić meble. Ważne, żeby ich wyczyszczenie nie stanowiło problemu. Ważne są też odpowiednie zawiasy – drzwiczki powinny łatwo się otwierać, ale nie trzaskać przy zamykaniu.

Do dziecięcej sypialni

Akcesoria w dziecięcej sypialni muszą być przede wszystkim bezpieczne. Warto jednak obok funkcjonalności zadbać też o odpowiednią estetykę, która nada wnętrzu dziecięcego pokoju specyficznego klimatu. Ciekawe akcesoria meblowe do każdego pomieszczenia znajdziemy w ofercie firmy Merkury Sp. z o.o. Akcesoria meblowe. Kolorowe uchwyty, przypominające zwierzątka lub postacie z bajek, różne wieszaczki na ubrania czy szczebelki do dziecięcego łóżeczka to rzeczy, których nie może zabraknąć w pokoju dla malucha. Takie uchwyty mają jeszcze jedną zaletę – łatwo je wymienić, więc jeśli dziecko podrośnie i będzie chciało zmienić swoje meble na „doroślejsze”, wystarczy wymiana uchwytów. Warto też zadbać o odpowiedni materac – dobrze dobrany, zapewni dziecku spokojny sen i uchroni je przed wadami postawy. Warto więc w niego zainwestować.

Zadbaj o siebie

Porządne akcesoria meblowe są niezbędne w każdym pomieszczeniu – w sypialni rodziców, tak jak w pokoju dziecka nie może zabraknąć dobrego materaca. Komfort snu jest niezwykle ważny dla naszego zdrowia i samopoczucia, dlatego na materacu nie ma sensu oszczędzać. Przyda się także dobra rama łóżka, która będzie pasować do naszego pokoju i utrzyma materac. Funkcjonalność naszej garderoby zdecydowanie poprawią odpowiednie prowadnice do szuflad – warto więc się na nie zdecydować. W garderobie świetnie sprawdzają się drzwi przesuwne – w dobrej hurtowni meblowej bez trudu znajdziemy systemy do drzwi przesuwnych, które pomogą dobrze zorganizować przestrzeń w każdej garderobie.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz