Materiał Partnera

Akcesoria do sprzątania. Zestaw materiałów

Akcesoria do sprzątania. Zestaw materiałów
Niezależnie od tego, czy prowadzisz dużą firmę sprzątającą biurowce, czy niewielki biznes, skierowany do klientów indywidualnych, potrzebujesz dobrego sprzętu. W przypadku obsługi większych przedsiębiorstw zapewne będziesz potrzebował odkurzacza przemysłowego, urządzenia do prania wykładzin oraz innych zaawansowanych technologicznie maszyn. Natomiast bez względu na zakres działalności będziesz musiał wyposażyć swoich pracowników w podstawowe akcesoria do sprzątania manualnego. Jak przygotować bazowy zestaw materiałów?


Akcesoria do sprzątania podłóg

Oczywistym jest, że personel sprzątający nie będzie uruchamiał wielkiego odkurzacza, jeśli w biurowej kuchni rozsypie się łyżeczka kawy – mówi specjalista serwisu hurtoownia.pl. Do sprzątania mniejszych powierzchni i ratowania czystości w nagłych wypadkach świetnie sprawdzi się tradycyjny, manualny sprzęt. Dlatego do podstawowego wyposażenia osób sprzątających należy zaliczyć zwykłą zmiotkę i szufelkę, miotłę na kiju i mop w wiadrze z wyciskarką. Niektórzy producenci proponują kompaktowe zestawy tego typu, a sięgając po nie klient nie musi zastanawiać się, czy na pewno o wszystkim pamiętał.


Akcesoria do sprzątania powierzchni płaskich

Blaty kuchenne, biurka pracownicze, monitory komputerów – do ich czyszczenia potrzebne będą oczywiście właściwe detergenty, bezpieczne dla konkretnych rodzajów powierzchni, ale oprócz tego również odpowiednie akcesoria. Standardowo zestawy takie zawierają ściereczki z mikrofibry i mikrofazy, gąbki oraz szczotki ręczne do najtrudniejszych zabrudzeń.


Rękawice ochronne do sprzątania

Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia, o którym nie wolno zapominać są... rękawiczki ochronne dla pracownika – przypomina ekspert z portalu hurtoownia.pl. Trudno wyobrazić sobie, aby sprzątać bez nich kilka godzin dziennie. Do najcięższych prac z wykorzystaniem silnych detergentów warto stosować solidne rękawice gospodarcze z naturalnego lateksu. Delikatniejsze, ale też dla większości osób wygodniejsze są jednorazowe, pudrowane rękawiczki z winylu lub lateksu. Choć stanowią mniejsze zabezpieczenie przed uszkodzeniami mechanicznymi, doskonale chronią skórę przed środkami czyszczącymi.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz