Materiał Partnera

Akcesoria do rolet antywłamaniowych. Przegląd rozwiązań

Akcesoria do rolet antywłamaniowych. Przegląd rozwiązań

Rolety zewnętrzne pozwalają nie tylko ograniczyć dostęp światła słonecznego do wnętrza pomieszczeń i tym samym zapobiegają ich nadmiernemu nagrzewaniu się w upalne dni. Zimą pomagają one ograniczyć straty ciepła z pomieszczeń oraz chronią przed przenikaniem niskiej temperatury do wnętrza domów i mieszkań. Dostępne na rynku są także zewnętrzne rolety antywłamaniowe, które dodatkowo chronią nasz dobytek.

Akcesoria do rolet antywłamaniowych – propozycje zakupowe

Oprócz nowoczesnych rolet zewnętrznych i rolet antywłamaniowych możemy skorzystać z zakupu dodatkowych akcesoriów, które znacząco ułatwiają korzystanie z zewnętrznych osłon okiennych oraz poprawiają wygląd fasady budynków. Dzięki nim możliwa jest także wymiana zużytych lub uszkodzonych części rolety, co pozwala ograniczyć zbędne wydatki i staje się sposobem na zaoszczędzenie sporych pieniędzy.

-Rolety zewnętrzne są bardzo dobrym rozwiązaniem, które znacząco poprawia komfort życia mieszkańców wyposażonego w nie budynku. Warto pamiętać, że z czasem zużywają się nie tylko elementy mechanizmu rolety, ale także np. elementy plastikowe, czyli zaślepki, wkładki boczne i bufory, które także możemy wymienić i tym samym podnieść estetykę rolety – podpowiada ekspert z firmy BORTEX z Bielska Białej.

Akcesoria do rolet antywłamaniowych to także części zamienne, czyli np. prowadnice i koła nawojowe, jednak ich wymiana nie jest już tak prosta, jak ma to miejsce w przypadku plastikowych zaślepek i często wymaga porady eksperta.

Wstawiając lub wymieniając okna i instalując rolety antywłamaniowe, warto iść o krok dalej i dopasować pod względem kolorystycznym do profilu okiennego oraz rolety także wewnętrzne i zewnętrzne parapety. Aby spełniały one swoją funkcję i stały się ozdobą, konieczne jest „ukrycie” przyciętych brzegów, do czego służą zakończenia do parapetów. Dodatkowo w sprzedaży dostępne są łączniki do parapetów oraz inne akcesoria podokienne, dzięki którym otwór okienny będzie się dobrze prezentował zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz budynku.

Zalety montażu rolet zewnętrznych

Zakup i montaż rolet oraz dopasowanych do nich parapetów to doskonała inwestycja w bezpieczeństwo. Warto pamiętać, że rolety antywłamaniowe chronią nie tylko przed dostępem do naszej prywatnej przestrzeni osób trzecich, ale także znacząco poprawiają komfort przebywania w pomieszczeniach. Co więcej, doskonale sprawdzają się w przypadku coraz częściej występujących burz z gradem, wichur i nawałnic, zabezpieczając przed wybiciem szyby np. przez odłamany konar drzewa i sporej wielkości grad.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz