Materiał Partnera

Agroturystyka na terenie parku krajobrazowego

Agroturystyka na terenie parku krajobrazowego

Spędzanie czasu na wsi, na łonie dziewiczej przyrody, w otoczeniu pachnących łąk i lasów to bardzo  wartościowa forma wypoczynku. Odpoczywa nie tylko ciało, lecz także umysł i dusza. Tu poczuje się dobrze każdy, kto jest spragniony piękna i harmonii.

Tu warto przyjechać

Drawski Park Krajobrazowy znajduje się we wschodniej części województwa zachodniopomorskiego.  Powstał w 1979 roku i chroni cenne dobra przyrodnicze, kulturowe, historyczne i krajobrazowe Pojezierza Drawskiego, zajmuje powierzchnię ponad 38 tys. hektarów. Północna część Parku poprzecinana jest wieloma jarami, występują tam wały moreny czołowej, natomiast południowa część jest łagodniej ukształtowana i pełna jezior.

Rzeki tu płynące są czyste i urzekają swoją malowniczością, wielką atrakcją są także jeziora. Największym z nich i drugim co do głębokości w Polsce jest jezioro Drawsko, głębokie na około 80 m. Unikalne i niezwykle czyste jeziora to: Czarnówek, Kapka i Łęka. Na obszarach wodnych występuje prawdziwe bogactwo ryb, jest ich tu aż 30 gatunków. Bytuje to także masa ptaków, wśród nich można zaobserwować łabędzie, czaple, żurawie i kormorany. Spotkać można także ptaki drapieżne: kanie rude, bieliki, orliki krzykliwe. Bardzo licznie występują tu także bobry.

Warto wiedzieć, że na terenie Parku znajdziemy aż około 300 pomników przyrody. Będą to najczęściej sędziwe drzewa: graby, buki, klony, dęby. Najbardziej znany z nich ma ok. 9 m obwodu i rośnie na wyspie Bielawie, pośrodku jeziora Drawsko. Pomnikami przyrody są tu również głazy, pozostawione przez cofający się lodowiec. Największy z nich ma obwód około 19 m i wysokość 3,5 m.

Znakomite warunki do wypoczywania. Atrakcje

Drawski Park Krajobrazowy to raj dla wszystkich czynnie uprawiających sport. Można tu jeździć na rowerze, pływać kajakiem i żaglówką, jeździć konno. Pasjonaci turystyki pieszej znajdą tu 4 wyznaczone szlaki, poprowadzone przez najciekawsze rejony Parku. Dobre skomunikowanie, poprzez liczne drogi, daje możliwość ciekawej turystyki rowerowej. Na wszystkich spragnionych wodnej przygody czekają szlaki kajakowe: Drawy – im. ks. kardynała Karola Wojtyły – i Piławy. Miłośnicy wiedzy ekologicznej pogłębią swoją wiedzę na 5 ścieżkach przyrodniczych, gdzie znajdą wiele wiedzy i przykłady cennych okazów natury.

Na terenie Parku Krajobrazowego istnieje dobrze rozwinięta baza turystyczna, koniecznie należy skorzystać z wielu ośrodków i hoteli, znajdziemy tu także sieć pól namiotowych oraz kempingowych. Wspaniale wypoczywać można również w wielu gospodarstwach agroturystycznych, tu nasycisz się urokami polskiej wsi, będziesz poznawać regionalne rzemiosło i zakosztujesz wspaniałych, naturalnych produktów i potraw.

Wspaniałą oazą spokoju jest Agroturystyka UL – tu odpoczniesz od gwaru miasta, wykąpiesz się w cudownym jeziorze Siecino, będziesz podziwiać piękne, dzikie konie. Gospodarstwo Rolno-Agroturystyczne UL czeka na Ciebie! Przyjedź do wspaniałego gospodarstwa agroturystycznego, gdzie żyje największe stado dzikich koni w Europie. Agrotusytyka UL to miejsce, gdzie doskonale wypoczniesz i poczujesz, jak piękne może być życie.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz