Materiał Partnera

Agregaty tynkarskie wykorzystywane do tworzenia tynków maszynowych

Agregaty tynkarskie wykorzystywane do tworzenia tynków maszynowych

Najlepsze firmy remontowo-budowlane prace wykończeniowe wnętrz, opierają o wykorzystanie nowoczesnej techniki tynków maszynowych. Jest ona niezwykle wydajna i wysoko jakościowa, ale wymaga zainwestowania w profesjonalny sprzęt. Mowa o agregatach tynkarskich, które stanowią zaawansowaną technologię. Nie oznacza to jednak tego, że są one skomplikowane w obsłudze. Wręcz przeciwnie, ich producenci dbają o to, aby był to konstrukcje szeroko zautomatyzowane oraz lekkie.

Tynki maszynowe – zalety

Tynki maszynowe powstają w nowoczesnych agregatach tynkarskich, na skutek zmieszania gotowej, suchej mieszanki tynkarskiej z wodą. Samo nałożenie na ściany, jest zaś wynikiem pracy robotników, którzy operują podłączonym do agregatu pistoletem natryskowym. To on pozwala na błyskawiczne oraz równomierne rozkładanie tynków po powierzchni, gwarantując moc roboczą nawet 4 razy szybszą, od standardowego tynkowania tradycyjnymi technikami. Do kolejnych zalet należy zaliczyć proekologiczność, brak dużej ilości pyłu przy pracach wykonawczych, czy też odpadów budowlanych. Warto również wspomnieć o jakości. Dzięki agregatom tynkarskim, przygotowywana mieszanina będzie w całym budynku posiadała identyczne właściwości i parametry chemiczne. W przypadku standardowych metod, jakość tynku przy danych partiach jego produkowania oraz nakładania, może ulegać zmianom.

Warto wiedzieć! Opłacalność tynków maszynowych wzrasta wprost proporcjonalnie do wielkości tynkowanej powierzchni. Najlepsze ekipy są w stanie otynkować nawet 100 m2 ścian każdego dnia pracy…

Agregaty tynkarskie – dystrybutorzy, producenci i polecane urządzenia

Do wykonywania tynków maszynowych, służą specjalistyczne agregaty tynkarskie, które można znaleźć między innymi w ofercie firmy BIWARO, specjalizującej się w dystrybucji sprzętów oraz narzędzi tynkarskich dla profesjonalnych ekip remontowych, oraz dla klientów indywidualnych. To właśnie takie firmy gwarantują urządzenia renomowanych producentów, którzy w testach jakościowych wypadają najlepiej na rynku polskim. Polecanymi markami agregatów, są zatem: WAGNER, KALETA, oraz BAPRO. Jeśli chodzi zaś o rekomendowane, innowacyjne maszyny fabrycznie nowe, warto zainteresować się urządzeniami: WAGNER PC 1030, KALETA 3, MIXER LIGHT EWI, PFT G4 SMART, WAGNE HC 950, a także BAPRO ONE PLUS. Ostatni z wymienionych agregatów tynkarskich, wyróżnia się świetnym wynikiem wydajności nawet 80 litrów na minutę, co uzyskiwane jest dzięki napędowi zbudowanemu z dwóch trójfazowych silników 400V/50 Hz. Sprzęt ten jest zatem rekomendowany do prac np. wewnątrz biurowców, ośrodków przemysłowych, szkół, szpitali, czy innych wielkopowierzchniowych obiektach. Prace w domach jednorodzinnych można zaś wykonywać mniejszym urządzeniem. Polecany jest wspomniany agregat WAGNER PC 1030! 

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz