Artykuł sponsorowany

Agencja Ubezpieczeniowa Grażyna Kuśka - Stokłosa: Czym są ubezpieczenia komunikacyjne i dlaczego warto je mieć?

Agencja Ubezpieczeniowa Grażyna Kuśka - Stokłosa: Czym są ubezpieczenia komunikacyjne i dlaczego warto je mieć?

Ubezpieczenia komunikacyjne związane są z posiadanymi pojazdami i dzielą się na obowiązkowe oraz dobrowolne. Te obowiązkowe zapewniają ochronę przed odpowiedzialnością za szkody, a dobrowolne – lepiej zabezpieczają twój pojazd. Dzięki takiemu ubezpieczeniu możesz dociekać swoich praw, kiedy na przykład auto zostanie skradzione.

Ubezpieczenia na życie a komunikacyjne

Ubezpieczenie to umowa zawarta pomiędzy klientem a ubezpieczycielem. Firma (agent ubezpieczeniowy) w ramach tej umowy zobowiązuje się wypłacić odszkodowanie, gdy dojdzie do zdarzenia uwzględnionego w ubezpieczeniu. Jest to zabezpieczenie na wypadek różnych losowych sytuacji. Poza wypłaceniem pieniędzy ubezpieczyciel może także wykonać zaznaczoną w umowie usługę, na przykład zorganizować pomoc.

Rodzaje ubezpieczeń:

  • Ubezpieczenie na życie, w tym polisa na życie, polisa inwestycyjna (ubezpieczenia inwestycyjne),

  • Ubezpieczenie zdrowotne,

  • Ubezpieczenia mieszkań,

  • Ubezpieczenia majątkowe,

  • Ubezpieczenia ochrony prawnej, chroniące przed kosztami postępowania sądowego,

  • Ubezpieczenia komunikacyjne, czyli ubezpieczenie samochodu, autocasco, ubezpieczenie OC.

Można także wyróżnić ubezpieczenia indywidualne i ubezpieczenia grupowe.

Ubezpieczenie auta – co warto o nim wiedzieć?

Najpopularniejsze wśród kierowców jest oczywiście OC – ubezpieczenie obowiązkowe. Dzięki temu, gdy uszkodzisz auto innej osoby, szkody zostaną pokryte z polisy, a jeśli to ty będziesz osobą poszkodowaną, masz prawo ubiegać się o odszkodowanie z tego tytułu.

Firmy ubezpieczeniowe oferują także dobrowolne ubezpieczenia, które chronią przed zdarzeniami losowymi. Równie popularne Autocasco, które pozwala ubiegać się o odszkodowanie nawet gdy uszkodzenie samochodu wynikło z twojej winy lub auto albo jego części zostały skradzione. Możesz liczyć na wypłatę pieniędzy nawet wtedy, kiedy Twój samochód został uszkodzony za sprawą warunków atmosferycznych: wiatru, gradu czy burzy.

Składka ubezpieczeniowa obliczana jest zawsze w oparciu o wartość samochodu. Zatem im droższe auto posiadasz, tym więcej będziesz musiał zapłacić, ale w przypadku powstania usterki określonej w umowie możesz również liczyć na wyższe odszkodowanie.

Agencja Ubezpieczeniowa Grażyna Kuśka - Stokłosa

Agencja Ubezpieczeniowa Grażyna Kuśka - Stokłosa to doświadczona firma, działająca na rynku ponad 25 lat. Firma cieszy się zaufaniem szerokiego grona klientów dzięki oferowaniu szerokiego wyboru ubezpieczeń oraz polis. W ofercie firmy znajdują się m.in. ubezpieczenia OC, AC i Assistance, na życie, majątku, zdrowotne, samochodowe, komunikacyjne, turystyczne i rolne oraz indywidualne i grupowe. Właścicielka firmy - Grażyna Kuśka - Stokłosa jest rzetelnym Agentem Ubezpieczeniowym z ponad 30-letnim doświadczeniem w branży. Bardzo lubi swoją pracę i zawsze służy pomocą klientom przy wyborze najlepszego produktu ubezpieczeniowego. Firma posiada biuro stacjonarne z profesjonalną obsługą oraz zapewnia doradztwo i pomoc w likwidacji szkód. Klienci firmy zawsze mogą liczyć na miłą i rzetelną obsługę oraz indywidualne podejście do ich potrzeb.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz