Artykuł sponsorowany

ABC higieny świeżego tatuażu

ABC higieny świeżego tatuażu

Na to, jak będzie wyglądał twój tatuaż po wygojeniu, wpływają nie tylko umiejętności tatuatora. Wiele zależy od tego jak zadbasz o świeżą dziarkę. Doświadczony tatuator bez trudu rozpozna jakie błędy zostały przez ciebie popełnione przy pielęgnacji świeżego tatuażu i na pewno nie weźmie na siebie odpowiedzialności za ewentualne uszkodzenia. Sprawdź jak prawidłowo zaopiekować się skórą po wizycie w salonie.

Zdarzyło ci się kiedyś przyjrzeć swojej skórze po skaleczeniu? Na początku z ranki sączy się krew i osocze, wzdłuż skaleczenia pojawia się zaczerwienienie i opuchlizna. W kolejnych dniach ranka przysycha, a skóra wokół niej ściąga się, co nie wygląda najlepiej. Jeśli ją zabrudzisz, może nawet wdać się infekcja. Może się zdarzyć i tak, że na skórze pozostanie blizna. Świeży tatuaż to też rana, ale o znacznie większej powierzchni i charakterystycznych wymaganiach. Pielęgnując taką ranę, nie można dopuścić, by oczyściła się z bądź co bądź obcej substancji, czyli tuszu – opowiada ekspert ze SkinProject.

Świeży tatuaż? Higiena to podstawa!

Czy wiesz, że skóra jest największym organem twojego ciała? Jej zadaniem jest ochrona wszystkiego, co w środku, przed wszystkim, co na zewnątrz. Każde uszkodzenie skóry otwiera drzwi do twojego ciała drobnoustrojom, które czają się wokół. Czy to znaczy, że masz zrezygnować z dziarania? Absolutnie nie! Po prostu musisz mocniej zadbać o siebie w czasie gojenia tatuażu. Jak? Wyjaśniamy.

                I.     Po upływie ok. 2-3 godzin od powrotu ze studia zdejmij opatrunek. Przepłucz tatuaż letnią wodą (nie namaczaj!). Delikatnie przemyj dziarkę łagodnym środkiem myjącym o neutralnym pH – najlepiej specjalnym żelem do mycia tatuażu. Powtarzaj zabieg do całkowitego usunięcia pozostałości po tatuowaniu, na przykład wazeliny czy resztek tuszu.

              II.     Osusz dziarkę jednorazowym ręcznikiem papierowym. Nie trzyj, przykładaj ręcznik do tatuażu i podnoś.

            III.     Odczekaj kilka minut – niech skóra pooddycha. W tym czasie nie wychodź na zewnątrz i niczym nie dotykaj tatuażu, żeby uniknąć zabrudzenia.

           IV.     Czystymi rękami nałóż na dziarkę cienką warstwę kosmetyku do gojenia tatuażu. Możesz delikatnie go wmasowywać, aż do całkowitego wchłonięcia. Na skórze powinien pozostać przeźroczysty filtr nawilżający, ale nie gruba warstwa, która zasłaniałaby tusz.

             V.     Zabezpiecz tatuaż. Czym? To zależy od miejsca na ciele, zaleceń tatuatora i od tego co zamierzasz teraz robić.

W pierwszych dniach po zrobieniu tatuażu musisz powtarzać te kroki co ok. 3 godziny. Często? To prawda. Ale dzięki temu twój tatuaż wygoi się prawidłowo.

Zastanawiasz się, jakie kosmetyki do higieny tatuażu stosować? Opcji jest wiele, ale jeśli chcesz mieć wszystko pod kontrolą zainwestuj w profesjonale preparaty. Do mycia tatuażu od pierwszego dnia świetnie nadaje się wegańskie mydło z węglem aktywnym i ekstraktem z miodu SkinProject Black Soap. Korzystniejszym cenowo rozwiązaniem będzie zakup zestawu do pielęgnacji tatuażu SkinProject Bundle, w skład którego wchodzi żel myjący SkinProject Soft Gel oraz emulsja w sprayu SkinProject Tattoo Aftercare Spray.

Mycie i smarowanie tatuażu to nie wszystko

Wróćmy na chwilę do kwestii zabezpieczania tatuażu – foliować czy nie foliować? Szkoły są różne, ale coraz częściej odchodzi się od szczelnego zakrywania świeżych dziarek. Skóra powinna oddychać, dlatego najlepiej byłoby przez kilka dni po prostu zostać w domu i nie nakładać żadnych opatrunków. Folia sprawdza się na pierwszą noc-dwie, żeby dziarka nie przykleiła się do piżamy czy prześcieradła oraz na wyjścia, jeśli inny sposób ochrony nie jest możliwy.

Na zakończenie warto przypomnieć listę zakazów dla właściciela świeżego tatuażu.

·  Świeżego tatuażu nie można moczyć, pocierać, drapać!

·  Kiedy skóra zacznie się łuszczyć lub pojawią się na niej strupki - nie można ich skubać!

·  Podczas gojenia tatuażu nie można pić alkoholu, chodzić na saunę/solarium, uprawiać intensywnych sportów!


Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz