8 błędów w stylizacji hybrydy – jak ich uniknąć?

8 błędów w stylizacji hybrydy – jak ich uniknąć?

Prawidłowo wykonane paznokcie hybrydowe utrzymują się przez kilka tygodni. Nie odpryskują, nie tracą blasku, a płytka pozostaje w dobrej kondycji. U niektórych kobiet jednak lakier dość szybko pęka, a paznokcie się niszczą. Dowiedz się, jakie są najczęściej popełniane błędy w stylizacji hybrydy i ciesz się trwałymi oraz pięknymi paznokciami przez długi czas.

Paznokcie hybrydowe – jakie błędy popełniamy najczęściej?

1. Nieprzygotowane stanowisko pracy

Miejsce, w którym będziesz wykonywać hybrydy, powinno być dobrze przygotowane. Stanowisko pracy powinno być oczyszczone i zdezynfekowane. Warto zadbać o porządek, by żaden pyłek nie przyczepił się do płytki i nie utworzył nieestetycznej rysy. Istotne jest dobre oświetlenie, które umożliwi idealne wycięcie skórek, opiłowanie pożądanego kształtu i precyzyjnie nałożenie każdej warstwy.

2. Produkty niskiej jakości lub źle dobrane

Produkty niskiej jakości niestety nie zagwarantują ci idealnego efektu. Jeśli więc chcesz uniknąć odprysków czy matowienia już po kilku godzinach, poszukaj sprawdzonych marek. Warto testować różne produkty, bo nie u każdego sprawdzi się to samo. Pamiętaj, że nie wszystkie produkty współgrają ze sobą.

3. Nieodpowiednie przygotowanie płytki

Często popełnianym błędem przez początkujące dziewczyny jest złe przygotowanie płytki. Jeśli nie zmatowisz jej odpowiednio i nie odtłuścisz, żaden lakier nie utrzyma się zbyt długo. Równie istotne jest dobre przygotowanie skórek, czyli ich odsunięcie lub wycięcie.

4. Zbyt gruba warstwa lakieru

Kolejny kardynalny błąd. Wiele dziewczyn chce wykonać manicure hybrydowy jak najszybciej, więc kładzie zbyt grubą warstwę lakieru. Niestety nie przyspieszy to pracy, a na powierzchni utworzą się brzydkie bąbelki. Nakładaj cienkie warstwy i dokładaj kolejne w razie potrzeby.

5. Zalewanie skórek

Jeśli odsuniesz skórki lub prawidłowo je usuniesz, nie powinno być problemu. Staraj się pokrywać jedynie płytkę paznokcia. Zalewanie skórek nie wygląda estetycznie i sprawia, że lakier nie pokryje płytki równomiernie.            

6. Zbyt długie utwardzanie w lampie

To, że będziesz trzymać paznokcie dłużej pod lampą, wcale nie oznacza, że będą trwalsze. Zbyt długie trzymanie dłoni w urządzeniu może być nawet szkodliwe.

7. Brak higieny

Nieodkażone stanowisko pracy, a także brudne narzędzia to pierwszy krok do zakażenia. Zachowaj więc podstawowe zasady higieny, by uniknąć problemów.

8. Niepoprawne ściąganie hybrydy

Kolejny duży błąd to zbyt intensywne zdejmowanie hybrydy. Nigdy nie drap płytki ani nie zrywaj warstwy lakieru. Może to skończyć się trwałym uszkodzeniem. Błędem jest także obcinanie i piłowanie paznokci hybrydowych. 

Przeczytaj, jak wykonać hybrydy krok po kroku.

Idealna hybryda, czyli kiedy paznokcie są wykonane bezbłędnie?

Paznokcie hybrydowe to hit od wielu sezonów. Trudno się dziwić, że są tak chętnie wybierane przez kobiety. Do zalet dobrze wykonanych hybryd z pewnością należą:

  • trwałość – lakier hybrydowy utrzymuje się nawet do 3 tygodni
  • świetny wygląd – lakier nie ściera się, nie rysuje, nie traci blasku
  • odporność – lakier sprawia, że paznokcie są twarde i nie łamią się
  • wygoda – tuż po aplikacji i utwardzeniu w lampie lakier jest gotowy, więc nie trzeba czekać, aż wyschnie i uważać na odkształcenia
  • oszczędność czasu – manicure wykonuje się szybko i nie trzeba powtarzać aplikacji co kilka dni jak w przypadku tradycyjnego lakieru.

Dowiedz się, jak zdjąć hybrydy.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz