7 wskazówek, jak spełnić postanowienia noworoczne?

7 wskazówek, jak spełnić postanowienia noworoczne?
Co roku spisujesz listę noworocznych postanowień? Zazwyczaj to długa lista życzeń i niestety nie wszystkie udaje się zrealizować. Dowiedz się, co zrobić, by dotrzymać postanowień i jak sprawić, by w tym roku spełnić swoje noworoczne marzenia. Sprawdź najbardziej popularne wyzwania na nowy rok. 

Nowy rok – nowe wyzwania

Pod koniec roku zastanawiasz się, co zrobić, żeby ulepszyć swoje życie? Początek stycznia to dobry czas na zmianę starych nawyków, a może nawet zerwanie z nałogami i realizację długo odkładanych marzeń. Często zdarza się jednak, że dobre chęci kończą się już pod koniec stycznia i noworoczne życzenia nie zostają spełnione.

Co zrobić, żeby dotrzymać złożonych obietnic? Sprawdź najważniejsze zasady:

 1. Skup się na jednym celu zamiast realizować całą listę życzeń.
 2. Określ realnie czas, w którym jesteś w stanie osiągnąć swój cel.
 3. Lepiej skup się na tym, czego naprawdę potrzebujesz, nie patrz na obowiązujące trendy.
 4. Ważne – nie odkładaj noworocznych postanowień, tylko wprowadź plan w życie od zaraz!
 5. Dochodź do celu nawet małymi krokami.
 6. Nie szukaj wymówek, a na chwile słabości pozwalaj sobie tylko od czasu do czasu.
 7. Nie poddawaj się!

Jakie mogą być postanowienia noworoczne?

 • Idealna sylwetka

Jakie jest najbardziej popularne postanowienie noworoczne? Oczywiście zadbanie o idealną sylwetkę. Chodzi nie tylko o wygląd, ale także zdrowie, dlatego już dziś zapisz się na zajęcia fitness czy siłownię. Doskonałym rozwiązaniem w czasie odchudzania jest regularne chodzenie na basen. Nic tak świetnie nie kształtuje sylwetki jak pływanie.

 • Koniec z nałogami

Zdrowie to nie tylko aktywność fizyczna, ale także dieta, regularne badania i unikanie używek. Według badań w Polsce ponad 22% osób deklaruje codzienne palenie papierosów. To wciąż za dużo, więc warto rzucić palenie już w nadchodzącym roku.

 • Mniej stresu

Kluczem do zdrowia jest unikanie stresu, pozytywne myślenie i skupienie się na odpoczynku. W nadchodzącym roku znajdź czas na relaks i zaplanuj ciekawy wyjazd ze znajomymi lub rodziną. A może wybierzesz się w odległe miejsce, o którym dawno marzysz?

 • Więcej książek

Chwila odpoczynku to idealny czas na dobrą książkę. Jak pokazują statystyki poziom czytelnictwa w Polsce wciąż spada. Według badań opublikowanych w 2018 roku tylko 38% Polaków przeczytało jedną książkę w ciągu roku. Sytuacja wyglądała niemal identycznie rok wcześniej. Do noworocznych postanowień dodaj więc czytanie – możesz nawet określić konkretnie, ile pozycji chcesz przeczytać i sprawdź listę pod koniec roku.

 • Nowe umiejętności

Nowy rok to dobry moment na naukę czegoś nowego i zdobycie kwalifikacji. Wiele osób w styczniu rozpoczyna naukę języka lub zapisuje się na kurs z interesującej dziedziny. Takie postanowienie to dobra inwestycja na przyszłość i świetny pomysł na kreatywne spędzenie wolnego czasu.

Źródło: Raport GUS: Jakość życia w Polsce, edycja 2016; Biblioteka Narodowa: Stan czytelnictwa w Polsce w 2017 roku.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz