Materiał Partnera

5 sposobów na tanie podróżowanie

5 sposobów na tanie podróżowanie

Świat jest pełen ciekawych i intrygujących miejsc. Jeśli tylko masz chęci i trochę wolnego czasu, możesz je zwiedzić - i nie będziesz potrzebować do tego dużej ilości gotówki. Na niektórych zwyczajach podróżniczych można bowiem sporo zaoszczędzić, np. wybierając komfortowy i tani hostel, zamiast drogiego hotelu. Można również otworzyć się na różnorodne pomysły podróżnicze. Oto one.

Poczekaj na tanie loty

Linie lotnicze czasem potrafią bardzo pozytywnie zaskakiwać cenami. Do takich okazji trzeba mieć szczęście, można również szczęściu pomóc - poświęcając trochę czasu na upolowanie promocji. Jeśli jednak nie udało ci się zdobyć taniego biletu do wymarzonego miejsca, może warto otworzyć się na nowe kierunki? Interesuje cię Tajlandia? Może warto zacząć od sąsiadującej Birmy i na miejscu przemieścić się do Tajlandii?

Wybierz tani i dobry hostel

Przytulny hostel, taki jak Hostel 48, wcale nie musi być drogi. Wygodny i tani nocleg możesz znaleźć chociażby przez internet. Zanim jednak dokonasz rezerwacji, sprawdź opinie o hostelu. Jeśli jest dużo negatywnych - lepiej omijać go szerokim łukiem. Jeśli jednak zdobył zaufanie wielu klientów, można śmiało tam iść.

Żyj jak miejscowy

Za granicą w miejscach, w których są turyści, są też automatycznie wyższe ceny. Dlatego postaraj się żyć jak miejscowy - hotelowe restauracje zamień na lokalne knajpki, korzystaj z lokalnego transportu, sklepów. Dzięki takiej strategii uda ci się zaoszczędzić, w dodatku będziesz mieć niepowtarzalną okazję doświadczenia codziennego życia miejscowej ludności. A o to przecież chodzi, żeby nie tylko zobaczyć różne miejsca, ale i poczuć podróż całym sobą.

Zdobądź pracę dorywczą

To znakomita opcja dla osób, które mają elastyczny plan podróży. To dzięki pracy dorywczej wielu podróżniczych blogerów zrealizowało swoje marzenia. Możesz złapać pracę zarobkową lub wymienić pracę na coś innego. Na przykład w Meksyku podróżnicy zgłaszają się do wolontariatu - w zamian za pomoc w wypuszczaniu małych żółwi do oceanu dostają nocleg i żywywienie. A w czasie wolnym od pracy mogą zwiedzać okolice. A może masz możliwość pracy zdalnej? Świetnie! Dzięki temu zarobisz na swoje bieżące wydatki.

Korzystaj z porad informacji turystycznej

Informacje turystyczne to bogate źródło wiedzy. Pracownicy mają nie tylko wiedzę o ciekawych obiektach i miejscach wartych zobaczenia w danej okolicy, ale również mogą podpowiedzieć, gdzie można zjeść smaczne, tanie i lokalne jedzenie, czy też w którym miejscu przenocować za niezbyt wygórowaną cenę.

Jak widać tanie podróżowanie nie musi być trudne, mało tego - dzięki powyższym wskazówkom będziesz w stanie zobaczyć więcej niż osoba, która zdecydowała się na drogą wycieczkę z biurem podróży.

Opracowanie:
Gorzów Wielkopolski, gen. Sikorskiego 48
tel. 730 054 054
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz