Materiał Partnera

5 rzeczy, które powinieneś sprawdzić, zanim zaczniesz współpracę z biurem rachunkowym

5 rzeczy, które powinieneś sprawdzić, zanim zaczniesz współpracę z biurem rachunkowym

Profesjonalne pomoc księgowa jest nieoceniona, jeśli prowadzimy własną działalność gospodarczą. Współpraca z biurem rachunkowym to najlepsze wyjście zarówno dla dużych, średnich, jak i małych przedsiębiorstw. Z profesjonalnej pomocy powinni korzystać także właściciele jednoosobowych firm. Fachowe wsparcie sprawi, że zyskamy pewność, że wszystkie kwestie związane z podatkami i finansami firmy, znalazły się w rękach ekspertów. Dzięki temu będziemy spać spokojnie i zyskamy mnóstwo czasu na rozwój biznesu. Jednak o czym powinniśmy pamiętać, zanim podpiszemy umowę z biurem? Poznaj nasze wskazówki.

1. Certyfikat i ubezpieczenie OC

Certyfikat, czyli Świadectwo Kwalifikacyjne przyznawane jest przez Ministerstwo Finansów. Dokument ten uprawnia do prowadzenia ksiąg rachunkowych. Wydawany jest imiennie, na konkretną osobę, a stale aktualizowany wykaz osób, które otrzymały certyfikat, znajdziemy na stronie ministerstwa. Warto także pamiętać, że każde biuro rachunkowe musi posiadać polisę ubezpieczeniową od odpowiedzialności cywilnej.

2. Renoma i zaufanie

Dobre biuro rachunkowe powinno wyróżniać się dyskrecją i profesjonalizmem. Ważne, żebyśmy mieli poczucie, że sprawy firmy znalazły się w odpowiednich rękach. Dlatego wybierzmy firmę, która cieszy się zaufaniem klientów jak biuro rachunkowe Master w Łodzi. Warto zwrócić uwagę także na doświadczenie pracowników firmy.

3. Kompleksowe usługi

Kolejny, bardzo istotny punkt. Warto wybrać biuro rachunkowe, które świadczy kompleksowe usługi takie jak:

  • ewidencja środków trwałych
  • prowadzenie książki przychodów i rozchodów
  • przygotowywanie sprawozdań finansowych
  • roczne rozliczanie działalności
  • rozliczanie ryczałtu ewidencjonowanego
  • obsługa płacowa,
  • obsługa kadrowa,
  • doradztwo podatkowe i biznesowe

4. Przechowywanie dokumentów

Gdy zdecydujemy się na współpracę z firmą księgową, dokumenty, które dostarczamy, przechowywane są przez biuro. Dzięki temu to przedstawiciel biura rachunkowego, który otrzyma nasze pełnomocnictwo, będzie zobowiązany do uczestniczenia w spotkaniach z urzędnikami i składania wyjaśnień oraz dokumentów.

5. Cena usług

Pamiętajmy, że na usługach księgowych nie warto oszczędzać. Specjalistyczna wiedza i znakomita znajomość  prawa podatkowego jest nieoceniona przy prowadzeniu własnego biznesu. Nie oznacza to oczywiście, że musimy wybrać najdroższą firmę księgową na rynku. Decydując się na współpracę z biurem rachunkowym, kierujmy się nie ceną, a opiniami klientów i zakresem świadczonych przez firmę usług.

Dobre biuro rachunkowe sprawi, że będziemy spać spokojnie i zyskamy mnóstwo czasu na rozwój swojego biznesu. Postawmy na doświadczonych specjalistów, a na pewno się nie zawiedziemy.

Opracowanie:
Łódź, Gdańska 91 lok. 93
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz