Materiał Partnera

5 korzyści, które przyniesie Ci praktykowanie jogi

5 korzyści, które przyniesie Ci praktykowanie jogi

Obecnie coraz więcej osób decyduje się na praktykowanie jogi i odnajduje w wykonywaniu asan wytchnienie od trudów codzienności. Regularne uczęszczanie na zajęcia jogi przynosi nam wiele pożytku – zarówno na poziomie fizycznym, jak i psychicznym. W przeciwieństwie do innych rodzajów ćwiczeń system jogi nie opiera się na rywalizacji. Poznaj 5 wyjątkowych korzyści, które przyniesie Ci praktykowanie jogi.

Zwolenników jogi nieustannie przybywa. Nic w tym dziwnego – wywodząca się z filozofii indyjskiej joga ma prowadzić do samodoskonalenia i rozwoju duchowego. Istotne jest zrozumienie swojego ciała poprzez spokojne wykonywanie asan. Jakie korzyści przynosi praktykowanie jogi?

1.      Złagodzenie bólu pleców i karku

Joga to doskonały system ćwiczeń dla osób, które większość czasu spędzają za biurkiem
i zmagają się ze sztywnością karku i dolegliwościami bólowymi pleców. Joga skutecznie uelastycznia i rozciąga przykurczone mięśnie oraz wzmacnia i rozluźnia kręgosłup. Regularne praktykowanie asan pod okiem fachowca szybko przynosi ulgę.

2.      Obniżenie poziomu stresu, poprawa nastroju

Jeżeli masz stresującą pracę, cierpi na tym nie tylko Twój umysł, ale także ciało, które staje się napięte i sztywne. Joga pozwala skupić się na swoich potrzebach, a miarowy oddech dotlenia organizm i w naturalny sposób przywraca równowagę oraz uspokaja. Podczas zajęć zdystansujesz się od problemów i uwolnisz umysł od natrętnych myśli.

3.      Silniejsze ciało, smuklejsza sylwetka

Regularne praktykowanie jogi nie tylko uelastycznia całe ciało, ale także doskonale
je wzmacnia. Podczas wykonywania asan pracują mięśnie głębokie, które zapewniają Ci lepszą postawę i stabilizację. Uczęszczając na zajęcia jogi, szybko zauważysz pozytywne zmiany w swoim ciele – nogi staną się smuklejsze, brzuch bardziej płaski, a ręce jędrniejsze. Pamiętaj, że zawsze warto wybrać szkołę, która cieszy się renomą jak Joga Studio Grzegorza Nieściera w Warszawie.

 

4.      Obniżenie ciśnienia

Uczęszczanie na zajęcia z jogi jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które zmagają się
z nadciśnieniem. Wykonywanie asan świetnie dotlenia organizm, obniża poziom stresu
i usprawnia przepływ krwi w organizmie, co sprawia, że ciśnienie wraca do normy.

5.      Poprawa pracy układu trawiennego

Joga sprawdzi się także w przypadku osób, które cierpią na częstą zgagę, wzdęcia i bóle brzucha. Wiele pozycji pozytywnie wpływa na układ pokarmowy i wydzielanie soków trawiennych, dzięki czemu oczyszczają organizm z zalegających w nim toksyn. Poza tym niektóre asany „masują” narządy wewnętrzne, co sprawia, że mięśnie przewodu pokarmowego pracują sprawniej.

Joga pozwala wzmocnić ciało i umysł – dzięki regularnym praktykom poczujesz się lepiej zarówno psychicznie, jak i fizycznie. Szkoła jogi prowadzona przez doświadczonych joginów pomoże Ci walczyć ze stresem, uelastycznić ciało i pozbyć się napiętych mięśni.
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz