Materiał Partnera

5 cech dobrej lakierni proszkowej

5 cech dobrej lakierni proszkowej

Farby proszkowe umożliwiają lakierowanie elementów, których powierzchnia jest wykonana z metalu. Dzięki temu zyskują one trwałe wykończenie oraz efektowny kolor. Jednak aby być zadowolonym z malowania proszkowego, należy wybrać odpowiednią firmę, która robi wszystko, żeby spełnić oczekiwania swoich klientów. Czym powinna charakteryzować się godna uwagi lakiernia proszkowa?

Przede wszystkim doświadczenie

Zawsze warto korzystać z usług lakierni proszkowej, która funkcjonuje na rynku od dłuższego czasu. Świadczy to o tym, że zaufała jej spora grupa klientów, którzy docenili jakość wykonywanych usług. Znajomość branży przekłada się także na doświadczenie personelu takiej firmy. Mają oni specjalistyczne umiejętności i są ekspertami w danej dziedzinie. Dzięki temu powierzone im zadanie dotyczące lakierowania proszkowego elementów z metalu, będzie zrealizowane na najwyższym poziomie.

Szeroka oferta

Szeroki zakresu usług oferowany przez lakiernię proszkową mówi o tym, że chce ona sprostać oczekiwaniom wszystkich swoich zleceniodawców i nie boi się podejmowania nowych wyzwań. Niekiedy klienci zlecają lakierowanie niewielkich elementów z metalu, a innym razem całych konstrukcji. Dlatego dobra lakiernia proszkowa powinna być przygotowana, aby zrealizować usługę dotyczącą lakierowania części ogrodzenia, felg aluminiowych, jak i schodów oraz dużych bram.

Skrupulatność i staranność

Od dobrej lakierni proszkowej można oczekiwać nie tylko tego, że pokryje wskazaną powierzchnię lakierem. W zakresie jej usług powinno także znajdować się przygotowanie takiego elementu do lakierowania. W tym celu fachowcy muszą oczyścić metal poprzez piaskowanie go, mycie, a w przypadku powierzchni z aluminium lub stali ocynkowanej poprzez trawienie. Powinni także zastosować pasywację bezchromową. Dzięki temu lakier będzie idealnie przylegał do danej powierzchni, a element ze stali będzie skutecznie ochroniony przed korodowaniem.

Terminowa realizacja zleceń

Tak jak w każdej branży, tak i w przypadku lakierni proszkowych bardzo duże znacznie ma wywiązywanie się z ustalonych terminów. Liczy się także to, jak szybko może być zrealizowana usługa. Długi czas oczekiwania na wykonanie prac związanych z lakierowaniem nie przemawia na korzyść takiego zakładu.

Nowoczesne technologie

Tylko nowoczesny sprzęt jest w stanie zagwarantować satysfakcjonujące efekty lakierowania.

Lakiernia proszkowa dysponująca parkiem maszynowym, na który składają się nowoczesne urządzenia, może realizować zlecenia sprawnie i z uwzględnieniem najwyższych standardów jakości. To właśnie na szybkości oraz dokładności zawsze najbardziej zależy zleceniodawcom” – mówi specjalista z firmy Vi-Kolor.

Jakość usług z zakresu lakierowania proszkowego jest w przypadku lakierni proszkowej potwierdzona zwykle przez certyfikaty.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz