Materiał Partnera

4 porady, jak wybrać ubezpieczenie na życie

4 porady, jak wybrać ubezpieczenie na życie

Choć wszyscy powinniśmy skupić się na teraźniejszości i cieszyć się chwilą, warto czasami pomyśleć o przyszłości i zabezpieczyć siebie oraz bliskie osoby przed różnymi wydarzeniami. Wybór polisy na życie to bardzo ważna decyzja, której nie należy podejmować pochopnie. W przypadku śmierci lub różnych zdarzeń losowych otrzymane od ubezpieczyciela pieniądze zapewniają nam i/lub rodzinie komfort finansowy. Dowiedz się, co warto wziąć pod uwagę wybierając ubezpieczenie na życie.

Ubezpieczenie na życie daje nam komfort i pewność, że niezależnie od sytuacji „staniemy na nogi” i poradzimy sobie z wszelkimi trudnościami. Jak wybrać najlepszą polisę na życie?

  • Nie decyduj się na pierwszą ofertę z jaką się zapoznasz

Być może ta pierwsza okaże się ostatecznie najlepsza i po obejrzeniu wielu innych i tak do niej wrócisz. Jednak dobrze, żebyś miał wybór i poznał różne możliwości. Tylko wówczas zyskasz pewność, że dokładnie zaznajomiłeś się z ofertą rynkową, a Twój wybór jest w pełni świadomy i dobrze przemyślany. Pamiętaj, że zakup ubezpieczenia na życie to poważna sprawa, dlatego wszelkie pochopne decyzje nie są wskazane! Radzimy – nigdy nie poprzestawaj na analizie polisy jednego ubezpieczyciela.

  • Dokładnie przemyśl zakres polisy

Najistotniejszą funkcją polisy jest zapewnienie środków finansowych nam i naszej rodzinie w momencie, gdy nie będziemy w stanie zrobić tego samodzielnie lub nas zabraknie. Jeśli ulegniemy wypadkowi lub zapadniemy na ciężką chorobę, może się zdarzyć że nie tylko na jakiś czas utracimy zdolność zarabiania pieniędzy ale nigdy nie wrócimy do wykonywanej dotychczas profesji, za to sami będziemy potrzebowali środków na leczenie i opiekę. Kiedy Ty sam i Twoi bliscy mogą potrzebować dużego przypływu gotówki? Czy w sposób wystarczający o to zadbałeś? Jeśli tak, to czy wziąłeś pod uwagę kwestie prawno-podatkowe? Czy świadczenie z polisy na życie jest masą spadkową? Czy można świadczenie z polisy na życie dedykować konkretnej osobie?  Zapytaj się profesjonalnego doradcy.

  •  Wykonaj własną analizę potrzeb

Możesz to zrobić sam lub z pomocą profesjonalnego doradcy. Najpierw zrób wykaz funkcjonujących u Ciebie i Twoich bliskich polis ochronnych. Weź pod uwagę ubezpieczenia grupowe za które opłacasz systematycznie składki przez swój zakład pracy, indywidualne, także te które są dodawane do kart płatniczych, przy kredytach, etc. Zbilansuj je pod kątem; jak składki za nie płacone obciążają Twój budżet, a także na co możesz liczyć kontynuując je i z których możesz formalnie się wycofać. Następnie spróbuj określić swoje potrzeby ubezpieczeniowe w tym zakresie odpowiadając na pytania z pkt. 2. Zachęcam do zapoznania się z tekstem „Uruchom wyobraźnię” na moim blogu.

  •  Zgłoś się do zaufanego doradcy ubezpieczeniowego

Nieustannie jesteśmy zasypywani ofertami różnych ubezpieczeń na życie, dlatego wybór jednej, odpowiedniej dla nas i naszej rodziny polisy staje się naprawdę trudny. Warto więc zgłosić się do specjalisty, który ma doświadczenie i wiedzę, dzięki której zaproponuje nam najlepszą dla nas polisę. Warto skontaktować się z firmą, która cieszy się powszechnym uznaniem i zaufaniem klientów jak WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki w Toruniu.

Zastanawiasz się, jak wybrać ubezpieczenie na życie? Pamiętaj, żeby nie podejmować decyzji pochopnie – pośpiech jest zawsze złym doradcą. Dokładnie przeanalizuj ofertę polis na życie i zastanów się, na jakim ubezpieczeniu zależy Ci najbardziej. Jeżeli chcesz mieć pewność, że podejmiesz słuszną decyzję, skontaktuj się z profesjonalnym doradcą ubezpieczeniowym

Opracowanie:
Toruń, kard. Wyszyńskiego 17
tel. 601 805 648
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz