Artykuł sponsorowany

3 rodzaje narzędzi, które znajdziesz w każdym warsztacie

3 rodzaje narzędzi, które znajdziesz w każdym warsztacie

Wiele firm z różnych gałęzi przemysłu potrzebuje profesjonalnych narzędzi, by świadczyć usługi serwisowe dla klientów lub naprawiać własny sprzęt. Co więcej, w procesach produkcji towarów różnie wykorzystuje się różnego typu narzędzia. Są one niezbędne także w innych dziedzinach. Sprawdź, jakie rodzaje narzędzi wyróżniamy i w jakim celu się je wykorzystuje.

Narzędzia ręczne – niezbędnik każdej firmy

Choć w dzisiejszych czasach wiele procesów odbywa się przy udziale zaawansowanych technologicznie maszyn, zasilanych energią elektryczną, wciąż niezbędne jest posiadanie narzędzi ręcznych, które pomogą Ci uratować każdą sytuację. Do narzędzi ręcznych zaliczamy wszystkie niewielkie sprzęty, które nie potrzebują zasilania:

  • klucze,
  • dynamometry,
  • nasadki,
  • wkrętaki,
  • szczypce,
  • młotki,
  • ściągacze,
  • ściski,
  • pilniki,
  • wkrętaki.

Należą do nich również specjalistyczne narzędzia, takie jak na przykład młotek murarski reński, narzędzia montażowe, ściągacze do łożysk i kół zębatych, ściski do przewodów czy klucze do rur lub kół samochodowych.

Narzędzia ręczne wykorzystuje się w warsztatach mechanicznych, samochodowych, ślusarskich, w firmach świadczących usługi serwisowe i na halach obrabiarek. Służą także do wykonywania wielu amatorskich napraw w domu.

Elektronarzędzia, które usprawnią każdą pracę

Narzędzia zasilane energią elektryczną to duża grupa, którą określamy mianem elektronarzędzi. Są to wszystkie wiertarki, szlifierki i wkrętarki, czyli narzędzia, bez których nie sposób wyobrazić sobie pracę w wielu warsztatach, a nawet na placu budowy. Elektronarzędzia pozwalają znacznie usprawniać i przyspieszyć wiele zadań.

Jakie narzędzia są niezbędne do obróbki materiału?

Prace produkcyjne z zastosowanie materiałów takich jak metal, tworzywo sztuczne czy drewno wymagają odpowiednich narzędzi. Należą do nich narzędzia skrawające oraz różnego typu materiały ścierne umożliwiające precyzyjną obróbkę materiału.

Dzięki zastosowaniu zaawansowanych technologicznie obrabiarek, tokarek i frezarek, a także wysokiej jakości narzędzi skrawających jak frezy czy noże tokarskie, które znajdziesz w ofercie hurtowni narzędzi Tormet. Pozwalają one na precyzyjną obróbkę materiału, zgodnie ze specyfikacją produktu.

Narzędzia ścierne to z kolei artykuły niezbędne w każdej firmie zajmującej się obróbką metali i przygotowywaniem ich do nakładania kolejnych warstw. Papiery ścierne, krążki, tarcze oraz szczotki pozwalają szybko i dokładnie usunąć warstwę zewnętrzną materiału, wygładzić ją lub zmatowić, przygotowując do oklejania czy lakierowania.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz