Materiał Partnera

3 praktyczne porady, jak wybrać zasłony!

3 praktyczne porady, jak wybrać zasłony!

Aranżując wnętrze, warto zwrócić uwagę na odpowiednie tekstylia. To one sprawiają, że pomieszczenie nabiera charakteru. Odpowiednio dobrane zasłony skutecznie ocieplają pokój i podkreślają styl, w jakim został urządzony. Poznaj 3 praktyczne porady, które pomogą ci wybrać zasłony idealne!

Decydując się na odświeżenie mieszkania, należy wziąć pod uwagę nie tylko nowe meble, ale także pozostałe wyposażenie wnętrz – dekoracyjne dodatki oraz tekstylia. Miękkie poduchy, dywany, zasłony – to one stanowią prawdziwą „kropkę nad i” przy wykańczaniu pomieszczenia, i to dzięki nim możemy uzyskać efekt, o jakim marzymy. Jak wybrać zasłony, które staną się doskonałym uzupełnieniem wnętrza? Podpowiadamy!

1. W jakim celu kupujesz zasłony?

Zasłony odgrywają rolę dekoracyjną i wiele osób decyduje się na nie tylko z tego powodu. Jednak zasłony mają także wymiar praktyczny – w zależności od naszych potrzeb, mogą także mocno przyciemniać wnętrze i chronić nas przed wzrokiem ciekawskich sąsiadów. W tym przypadku warto wybrać ciężkie i grube zasłony. Jeżeli chcemy rozjaśnić wnętrze i zależy nam głównie na walorach estetycznych – postawmy na delikatne i zwiewne materiały. Możemy również połączyć te funkcje i zawiesić zarówno kryjące, jak i lekkie zasłony.

2. Styl wnętrza

Decydując się na konkretną oprawę okien, powinniśmy wziąć pod uwagę zarówno kolorystykę wnętrza, jak i styl, w jakim jest ono urządzone. Jeżeli w naszym salonie króluje styl klasyczny, warto postawić na zasłony z żakardu lub tafty, natomiast jeżeli urządziliśmy pokój w stylu skandynawskim, wybierzmy zasłony uszyte z lekkich i naturalnych materiałów, na przykład z lnu. Jak wybrać kolorystykę zasłon? W przypadku, gdy w salonie mamy dużo dodatków dekoracyjnych, zasłony powinny mieć odcień, który koresponduje z resztą pomieszczenia, żeby nie wprowadzić do wnętrza chaosu. Natomiast jeżeli pokój urządzony jest w stonowanych kolorach, możemy zdecydować się na intensywny odcień zasłon – wówczas staną się one ciekawym akcentem kolorystycznym. Decydując się na zakup tkanin dekoracyjnych wysokiej klasy, warto postawić na cieszącą się renomą firmę, która często współpracuje z takimi biurami architektonicznymi, jak Poldekor, Wyposażenie Wnętrz.

3. Odpowiednia długość

Pamiętaj o wykonaniu dokładnych pomiarów długości i szerokości okien oraz karniszy. Obecnie bardzo modne są zasłony, które sięgają do samej podłogi - dzięki temu pomieszczenie wydaje się wyższe. Mierząc szerokość, zastanów się, czy chcesz, żeby materiał układał się w luźne fale. Wówczas szerokość materiału powinna być ponad 2 razy większa od szerokości okna.

Aranżując wnętrze, nie zapominaj o istotnej roli, jaką pełnią tkaniny dekoracyjne. Zasłony, poduszki i narzuty tworzą charakter pomieszczenia. Wybierz materiał, który najlepiej uzupełni wystrój Twojego mieszkania i ozdób okna pięknymi zasłonami.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz