Materiał Partnera

3 powody, dla których warto studiować bezpieczeństwo narodowe

3 powody, dla których warto studiować bezpieczeństwo narodowe

W czasach, kiedy zagrożenie czyha na każdym kroku, potrzebni są specjaliści, którzy będą w stanie zapewnić bezpieczeństwo całemu społeczeństwu. Ataki terrorystyczne, przestępstwa, rozboje na ulicach i konflikty zbrojne to tylko niektóre z problemów współczesnego świata. Wiedza na temat tego, jak sobie z nimi poradzić, jest bezcenna. Jakie jeszcze powody przemawiają za tym, żeby zostać studentem na kierunku bezpieczeństwo narodowe? Zobacz!

Sytuacja na rynku pracy

Aby móc założyć mundur i bronić mienia, a także życia innych ludzi, nie wystarczą dobre chęci. W służbach mundurowych jest zdecydowanie łatwiej zrobić karierę, mogąc pochwalić się dyplomem ukończenia studiów. Tacy specjaliści zawsze są w cenie – bezpieczeństwo to obecnie kwestia, do której przywiązuje się bardzo dużą wagę.

Dlatego też absolwenci bezpieczeństwa narodowego są idealnymi kandydatami do pracy w Policji, służbach zbrojnych, Straży Granicznej czy Straży Pożarnej. Oprócz tego świetnie sprawdzają się jako specjaliści do spraw bezpieczeństwa w administracji rządowej i samorządowej. Mogą także zdobywać doświadczenie zawodowe na lotniskach, w portach, a nawet w branży ochroniarskiej czy w agencjach detektywistycznych.

Absolwent kierunku bezpieczeństwo narodowe ma przed sobą otwarte drzwi do kariery. Studia te umożliwiają zdobycie wiedzy, która przyda się podczas pracy w instytucjach państwowych oraz w sektorze prywatnym” – mówi ekspert z Wyższej Szkoły Gospodarki Krajowej w Kutnie

Teoria i praktyka

Tak jak na każdym kierunku, tak i na bezpieczeństwie narodowym, studenci najpierw poznają teorię. Jednak jest ona im przekazywana przez osoby, które nie tylko dysponują specjalistyczną wiedzą. Są to zwykle praktycy od wielu lat zajmujący się sprawami dotyczącymi bezpieczeństwa. Wykładowcami są byli pracownicy służb mundurowych oraz organów państwowych, którzy doskonale znają się na swoim fachu. Dlatego też potrafią zainteresować swoimi wykładami i ćwiczeniami, co przekłada się na to, że studenci błyskawicznie przyswajają zaplanowany materiał oraz zagadnienia.

Wszechstronne umiejętności i duże możliwości

Na studiach na kierunku bezpieczeństwo narodowe oprócz specjalistycznej wiedzy zdobywa się cenne w każdej branży zawodowej umiejętności. Student uczy się komunikacji, prowadzenia negocjacji, a także mediacji. Umie także poradzić sobie w sytuacjach stresowych. Wszechstronne, interdyscyplinarne wykształcenie to gwarancja tego, że absolwent doskonale odnajdzie się na rynku pracy – i to niezależnie od tego, jaką ścieżkę zawodową ostatecznie wybierze.

 

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz