Materiał Partnera

3 pomysły na powiększenie małych wnętrz

3 pomysły na powiększenie małych wnętrz

Metraż mieszkań w bloku często pozostawia wiele do życzenia. Wnętrza są małe i ciasne. Jak to zmienić? Co zrobić, by zyskać więcej życiowej przestrzeni? Wcale nie trzeba inwestować ogromnych pieniędzy w generalny remont. Wystarczy odpowiednio urządzić swoje cztery kąty i zastosować kilka aranżacyjnych trików.  Oto trzy sposoby na optyczne powiększenie pomieszczeń. 

Wykorzystaj „magię” jasnych barw

Jasne kolory odbijają promienie słońca wpadające do pomieszczenia. W rezultacie wydaje się ono większe niż w rzeczywistości. Jak stworzyć wspomnianą iluzję optyczną? Pomaluj ściany pokoju na biało. Możesz też sięgnąć po inne barwy. W projektowaniu wnętrz o niedużym metrażu często wykorzystuje się delikatną szarość, beż lub pastele. Dzięki ich zastosowaniu mała sypialnia, kuchnia czy łazienka zyska nie tylko kilka dodatkowych centymetrów kwadratowych, ale również stanie się bardziej przytulna.

Postaw na minimalizm

Jeśli chcesz optycznie powiększyć przestrzeń, ogranicz liczbę mebli w danym wnętrzu. W tym przypadku mniej znaczy lepiej. Zainwestuj w wielofunkcyjne elementy wyposażenia. Tapicerowana pufa jest wygodnym siedziskiem, ale w razie konieczności możesz uczynić z niej podnóżek albo podręczny stolik. Model z wbudowanym pojemnikiem będzie świetnym schowkiem na dziecięce zabawki, czasopisma, różne drobne akcesoria lub tekstylia (koce, poduszki, narzuty itp.). Z kolei rozkładana sofa doskonale sprawdzi się w roli łóżka. 

Sięgnij po lustra

Lustra to nie tylko świetny sposób na optyczne powiększenie wnętrza, ale również wyeksponowanie najciekawszych elementów wyposażenia danej przestrzeni, na przykład egzotycznych roślin, niespotykanych dekoracji czy oryginalnych mebli. Gdzie umieścić szklaną taflę, by dobrze spełniła swoje zadanie?  Możesz zawiesić ją naprzeciwko okna balkonowego, postawić za kanapą albo umieścić na froncie szafek bądź komód. Opcji nie brakuje. Niewątpliwym atutem zwierciadeł jest ich uniwersalność. Doskonale odnajdują się w niemal każdym stylu. Poza tym występują w wielu różnych odsłonach, więc znalezienie modelu dopasowanego do indywidualnych potrzeb i upodobań nie sprawi Ci trudności. 

Poproś o pomoc architekta

Brakuje Ci czasu na planowanie aranżacji, poszukiwanie odpowiednich farb, mebli i dodatków? Skorzystaj z usług wykwalifikowanego architekta. Dużym doświadczeniem w projektowaniu przestrzeni biurowych i mieszkalnych dysponuje pracownia Jacek Tryc Wnętrza. Firma ma na swoim koncie mnóstwo rozmaitych realizacji – poczynając od małych kawalerek, a na minimalistycznych apartamentach kończąc. 

Opracowanie:
Warszawa, Krasińskiego 33 lok. 17
tel. 501 089 365
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz