3 pomysły, jak zrobić kartkę walentynkową i prezent DIY na walentynki

3 pomysły, jak zrobić kartkę walentynkową i prezent DIY na walentynki

Właśnie zbliżają się walentynki i chcesz zaskoczyć ukochaną osobę? Skorzystaj z okazji i podaruj jej niezwykły prezent. Nie przekonują cię gotowe propozycje ze sklepu? Wykonaj upominek samodzielnie! Zobacz, jak w kilku prostych krokach wykonać walentynkową kartkę DIY. Obejrzyj poradnik i przeczytaj porady. To nic trudnego. Poznaj trzy ciekawe propozycje na niebanalne kartki walentynkowe lub własnoręcznie przygotowany prezent na walentynki.

1. Jak zrobić kartkę walentynkową z guzików?

Zastanawiasz się nad oryginalnym prezentem dla swojej drugiej połówki? Wydaje ci się, że kwiaty lub czekoladki to oklepane prezenty? Zamiast kupować gotową kartkę, wykonaj ją własnoręcznie. Prezenty zrobione przez najbliższą osobę cieszą najbardziej. Obejrzyj, jak zrobić taki zaskakujący upominek w kilka chwil. W razie wątpliwości poniżej znajdziesz dokładną instrukcję.

Do wykonania własnoręcznej kartki walentynkowej będę ci jedynie potrzebne:

  • kolorowy brystol (najlepiej czerwony albo różowy)
  • cienka kartka papieru
  • ołówek
  • nożyczki
  • spinacze
  • klej (najlepiej pistolet do klejenia na gorąco z czerwonym lub przezroczystym wkładem)
  • guziki różnej wielkości (kolorowe lub w walentynkowych barwach)

Do tego przyda się szczypta umiejętności i wyobraźni, ale nie martw się – wykonanie jest banalnie proste! Złóż czerwony brystol na połowę. Z cienkiej kartki papieru wytnij szablon w kształcie serca – nie musi być równy. Następnie przyłóż wycięty szablon do złożonego kartonu i przypnij spinaczami, by się nie przesuwał.

Teraz czas na klejenie. Przeklejaj guziki po kolei. Możesz robić to przypadkowo, wtedy efekt będzie zaskakujący, lub wcześniej pomyśl nad kompozycją. Po przyklejeniu dociśnij każdy guzik i poczekaj chwilę, aż klej zastygnie. Teraz zerwij szablon i podziwiaj efekt! Ostatni krok to napisanie życzeń – gotowe wierszyki na walentynki znajdziesz w sieci, jednak zawsze warto dodać kilka miłych słów od siebie.

2. Jak zrobić kartkę walentynkową z papieru?

Kartkę na walentynki możesz też zrobić z kolorowego papieru. Przygotuj brystol i złóż na połowę. Z czerwonego lub różowego papieru powycinaj serca, mogą być jednej wielkości lub różne. Papierowe serduszka przyklejaj do brystolu tylko jedną połową – wtedy uzyskasz efekt trójwymiarowości. Możesz ułożyć serca dowolnie lub stworzyć kompozycję w kształcie kwiatu.  

kartka walentynkowa DIY

Wydaje ci się, ze wycięcie wielu papierowych serduszek jest zbyt czasochłonne? Kup gotowe konfetti w kształcie serc. Wytnij szablon dużego serca (taki sam jak w przypadku kartki z guzików) i przypnij do złożonego brystolu. Teraz wypełnij klejem wycięte serce i rozsyp konfetti. Zdejmij szablon i kartka walentynkowa DIY gotowa.

3. Jak zrobić prezent na walentynki z filcu?

Chcesz spróbować swoich sił w czymś bardziej skomplikowanym? Świetnym pomysłem na walentynki jest własnoręczne przygotowanie drobnego upominku z filcu. Wykonanie na pierwszy rzut oka nie wydaje się łatwe, jednak wystarczy włożyć trochę pracy, poświęcić kilka chwil i ozdoba będzie gotowa.

prezent na walentynki dla niego

Potrzebny ci będzie czerwony filc, wata do wypełnienia, kartka, ołówek i nożyczki do przygotowania szablonu oraz igła i czerwona nitka lub mulina do zszycia. Narysuj i wytnij szablon. Przyłóż szablon do filcu, obrysuj kontury i wytnij dwa serca. Przyłóż wykroje i obszyj dookoła, pozostawiając niezaszyty fragment. Następnie wypełnij serce watą i zaszyj do końca. Taki upominek to idealny prezent na walentynki, który z pewnością ucieszy twoją drugą połówkę. Możesz włożyć ozdobę do koperty i potraktować jako alternatywę dla zwykłej kartki.

Opracowanie:
Marta
Redaktor pkt.pl
Oceń artykuł (3)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz