Materiał Partnera

3 najpopularniejsze rodzaje ubezpieczeń

3 najpopularniejsze rodzaje ubezpieczeń

Nasza przyszłość leży w naszych rękach. Decyzje, które podejmiemy dziś, będą miały swoje konsekwencje w przyszłości. I choć wiele osób pomyśli teraz, że nikt nie wie, co nas czeka za parę lat, są rzeczy, które przewidzieć można. Każdemu z nas, bez względu na sytuację materialną, mogą przydarzyć się w życiu różne problemy – włamanie z kradzieżą, choroba nowotworowa czy kolizja drogowa. Mając w kieszeni stosowne ubezpieczenie, z pewnością będziemy czuć się bezpieczniej. Jaką polisę warto wykupić?

Ubezpieczenia samochodowe

W świetle obowiązującego prawa, każdy właściciel pojazdu mechanicznego musi mieć wykupione ubezpieczenie OC. Taka polisa ważna jest przez rok i – w razie wypadku drogowego spowodowanego z naszej winy – pozwala na pokrycie kosztów naprawy auta osoby poszkodowanej w zdarzeniu. Ubezpieczenie nie obejmuje jednak naszego prywatnego samochodu. Żeby tak było, musimy wykupić dodatkową polisę – autocasco. Kierowcom, którzy dużo podróżują po Polsce i Europie, przyda się także ubezpieczenie NNW, które pozwoli uzyskać środki pieniężne na wypadek utraty zdrowia lub życia w wyniku kolizji drogowej lub wypadku samochodowego.

Ubezpieczenie domu lub mieszkania

Według specjalistów z Butiku Polis, Polacy chętnie ubezpieczają swoje domy i mieszkania. Nie ma się czemu dziwić. W końcu nieruchomości stanowią zwykle największą część naszego majątku. Polisa w wersji podstawowej chroni mury naszego domu, instalacje, stolarkę okienną i drzwiową, tynki, posadzki oraz meble w zabudowie. Oczywiście ochronę mienia możemy rozszerzyć na wszystkie sprzęty i przedmioty, które znajdują się w domu – urządzenia rtv, biżuterię, książki itp. Pamiętajmy przy tym, że im większy zakres ubezpieczenia, tym będzie ono droższe. Dlatego też warto skorzystać z pomocy doświadczonego agenta, który przenalizuje oferty różnych ubezpieczycieli i wybierze taką, która będzie dla nas najlepsza. Dom i mieszkanie możemy ubezpieczyć od zalania, pożaru, włamania, zjawisk atmosferycznych i wielu innych czynników.

Ubezpieczenie na życie

Kalectwo lub ciężka choroba ma duży wpływ na to, jak do tej pory zarabialiśmy na życie. Leczenie i rehabilitacja w krótkim czasie mogą pochłonąć wszystkie nasze oszczędności, a zasiłki od państwa to zaledwie kropla w morzu potrzeb. Z tego też względu osoby, które posiadają rodziny, decydują się na zakup polisy na życie. Gwarantuje ona wypłatę środków finansowych na wypadek wystąpienia uszczerbku na zdrowiu, niepełnosprawności, rozwoju poważnej choroby lub śmierci ubezpieczonego. Stanowi to znakomite zabezpieczenie sytuacji majątkowej całej rodziny.

Opracowanie:
Białystok, gen. J. Bema 11 lok. 23
tel. 606 760 675
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz