Materiał Partnera

10 najbardziej opłacalnych zawodów

10 najbardziej opłacalnych zawodów

Na hasło: najbardziej opłacalny zawód każdy z nas myśli o innym zawodzie. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ na szczęście istnieje wiele takich zawodów. Oznacza to, że i Ty możesz mieć predyspozycje do wykonywania któregoś z nich.


Gdańska Szkoła Wyższa przygotuje Cię do większości z 10 najbardziej opłacalnych zawodów. Bo musisz pamiętać, że aby pracować w jednym z nich, musisz zdobyć gruntowne wykształcenie.


Najpopularniejszym i jednoczenie najbardziej opłacalnym zawodem jest obecnie zawód programisty. Dlaczego? Ponieważ żyjemy w czasach, w których bez programisty nie obejdzie się żadna firma. Jesteśmy skomputeryzowani w każdej dziedzinie życia. Dobry programista to podstawa działania każdej firmy, dlatego wydaje się na nich duże pieniądze. Specjalistyczna wiedza kosztuje, dlatego programiści zarabiają najwięcej.


Chirurg Plastyczny – operacje plastyczne i zabiegi kosmetyczne poprawiające wygląd, to trend w dzisiejszych czasach. O poprawie urody marzą zarówno kobiety jak i mężczyźni. To jeden z najbardziej dochodowych zawodów świata. Trzeba jednak pamiętać, że chirurgia to wiele lat nauki i praktyki. Jeżeli zdecydujesz się na taki zawód – pamiętaj, że będziesz kształcił się w nim przez wiele lat.


Ortodonta – w czasach, kiedy każdy marzy o równych białych zębach, obok chirurga plastycznego, ortodonta to drugi najbardziej dochodowy zawód. Kliniki ortodontyczne obecnie przeżywają oblężenie. Noszenie aparatu dawno przestało kojarzyć się ze wstydem, teraz aparat stał się modny i nikt nie zakrywa ust, kiedy uśmiecha się w aparacie.


Handlowiec – każdy z nich musi posiadać wysokie umiejętności sprzedażowe. Handlowiec powinien umieć sprzedać wszystko i wszystkim, a dodatkowo zadbać, by klient pozostał na długo związany z firmą. Dlaczego to opłacalny zawód? Ponieważ firmy żyją ze sprzedawców, to od nich zależy ich wynik finansowy. Jeżeli oni nie sprzedadzą odpowiedniej ilości produktów, firma nie będzie miała po co istnieć. Sprzedawcy pełnią bardzo ważną rolę w firmie, dlatego najczęściej dużo zarabiają, a ich pensja to zazwyczaj podstawa plus prowizje.


Grafik – znajdzie pracę w ponad połowie przedsiębiorstw w Polsce - grafika otacza nas wszędzie. Nieważne, czy będzie projektował strony, banery reklamowe, gry czy logo, grafik znajdzie dla siebie pracę w każdym miejscu.


Manager HR – specjalista, który zajmie się uzdrawianiem relacji w firmie, dokona skutecznej rekrutacji, zbuduje zespół przeznaczony do konkretnego projektu. Dobry HR – to gwarancja wyselekcjonowania najlepszych pracowników. Każda szanująca się firma ma w swoich szeregach dobrego managera ds. HR.


Specjalista ds. Public Relations – jego praca obejmuje wiele dziedzin, ale wszystkie prowadzą do tego, aby stworzyć profesjonalny i pozytywny wizerunek firmy. Na rynku jest wiele ofert pracy dla tego rodzaju specjalistów, ponieważ firmy wiedzą, jak istotny jest ich wizerunek w mediach.


Księgowa – jeżeli często przeglądasz ogłoszenia z ofertami pracy, z pewnością wiesz, że wiele firm poszukuje księgowych. To również jeden z tych zawodów, na które ciągle istnieje zapotrzebowanie. Dobry księgowy zapewnia stabilność firmy.


Analityk Finansowy – wiadomo, że najważniejsze dla firm są pieniądze, zapewnienie płynności finansowej oraz trafne inwestycje. Dlatego analityk również znajdzie zatrudnienie w każdej większej firmie.


Brand Manager – odpowiedzialny jest za skuteczną promocję marki. Jeżeli firma chce wyrobić sobie markę na rynku, nie poskąpi pieniędzy na zatrudnienie wykwalifikowanego brand managera. Obecnie znana marka oznacza większe zaufanie klienta, co przekłada się na wyniki sprzedażowe, dlatego dobry brand manager jest na wagę złota.


Jak widzisz, wśród wymienionych zawodów przeważają te związane w mniejszym lub większym stopniu z administrowaniem firmy. Dlatego postaw na studiowanie administracji. Wybierz przyszłościowe studia na uczelni, która najlepiej nauczy Cię zawodu. Gdańska Szkoła Wyższa zaprasza na studia licencjackie, magisterskie oraz podyplomowe. Wykładowcy posiadają wiedzę zarówno teoretyczną jak i praktyczną, dzięki czemu dobrze przygotują Cię do wykonywania wybranego przez Ciebie zawodu.


Zapisz się i rozwijaj swoją karierę zawodową od dziś.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz