Artykuł sponsorowany

Wyjazd za granicę a kwestia podatkowe i finansowe

Wyjazd za granicę a kwestia podatkowe i finansowe

W obecnych czasach coraz więcej osób decyduje się na opuszczenie rodzimego kraju i wyjeżdża za granicę, w poszukiwaniu godnego źródła zarobku. Jednym z najczęstszych kierunków są nasi zachodni sąsiedzi – Niemcy. Wiele osób decyduje się na wyjazd z całą rodziną, w tym również z małymi dziećmi, na które w tym kraju przysługuje zasiłek. Jakie warunki należy spełnić, aby go otrzymać?

Niemiecki zasiłek na dzieci

Jak już zostało ustalone, osoby, które zdecydowały się na wyjazd do Niemiec w celu poprawy warunków życia swojego i swojej rodziny, mogą liczyć na otrzymanie tutejszego zasiłku na dzieci. Aby świadczenie zostało przyznane, należy spełnić szereg warunków. Dziecko musi mieszkać w Niemczech razem ze swoimi rodzicami bądź przynajmniej jednym z nich. Niemiecki zasiłek na dzieci nie przysługuje więc w sytuacji, kiedy u naszych zachodnich sąsiadów pracuje tylko ojciec lub matka, a reszta rodziny mieszka w Polsce. Świadczenie można otrzymać na dzieci do osiemnastego roku życia, chyba że pełnoletnie pociechy nadal się uczą – wówczas ten okres zostaje przedłużony do momentu, w którym dziecko skończy dwadzieścia pięć lat bądź ukończy przygodę z placówką edukacyjną.

Co ciekawe, niemiecki zasiłek na dzieci przysługuje nie tylko na pociechy biologiczne, ale również na adoptowanych lub też przysposobionych członków rodziny. Obecnie Kindergeld, bo właśnie to nazywa się to świadczenie, wynosi 219 euro na pierwsze oraz drugie dziecko i 225 euro na trzecie dziecko. Czwarte i każde kolejne dziecko uprawnia do otrzymania zapomogi w wysokości 250 euro. Jak widać, niemiecka alternatywa dla polskiego 500+ to duży wkład w domowy budżet. Warto pamiętać również o tym, że władze dbają o to, by wysokość zasiłku rosła proporcjonalnie do stale zwiększających się cen.

Jak ułatwić kwestie finansowe po wyjeździe za granicę?

Wyjazd za granicę wiąże się nie tylko z koniecznością utrzymania się w zupełnie innym kraju, ale również z dopełnieniem kwestii finansowych oraz podatkowych. Każdy, kto decyduje się na wyjazd do Niemiec w celach zarobkowych, musi pamiętać o tym, że obowiązuje go przestrzeganie przepisów nie tylko tam, ale również w Polsce. Samodzielne pilnowanie zobowiązań wobec rodzimych i zagranicznych organów podatkowych jest nie lada sztuką, wszak trzeba pamiętać zarówno o tym, by nie zaniedbać obowiązków, jak i o tym, by dopełnienia kwestii finansowych było jak najbardziej opłacalne.

Właśnie dlatego jeszcze przed wyjazdem do Niemiec warto skontaktować się z firmą, która zajmuje się pomocą w doradztwie dotyczącym rozliczeń z organami podatkowymi oraz otrzymywaniem przysługujących świadczeń. Takim przedsiębiorstwem jest spółka cywilna Midas, która już od ponad dwudziestu lat pomaga swoim klientom w dopełnianiu wszelkich formalności związanych z rozliczaniem się po wyjeździe za granicę. Dzięki skorzystaniu z jej usług można spać spokojnie i być pewnym tego, że obowiązek podatkowy na rzecz Polski i Niemiec został należycie spełniony.
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz