Artykuł sponsorowany

W prywatnym gabinecie lekarskim Małgorzaty Muzolf rozpoczniesz leczenie choroby wieńcowej

W prywatnym gabinecie lekarskim Małgorzaty Muzolf rozpoczniesz leczenie choroby wieńcowej

Choroba wieńcowa bądź inaczej niedokrwienna to jedna z głównych przyczyn zawału serca. Zastanawiasz się, jakie są jej objawy, przyczyny oraz późniejsze leczenie? Po pierwsze pamiętaj o kontrolowaniu stanu swojego zdrowia. Możesz zrobić to w prywatnym gabinecie lekarskim kardiologa Małgorzaty Muzolf. Szybka diagnostyka choroby wieńcowej pozwala na jej wyleczenie.

Leczenie choroby wieńcowej. Co warto wiedzieć?

Na występowanie choroby wieńcowej wpływają czynniki pierwotne i wtórne. Wykrywa je lekarz kardiolog na podstawie badań i przeprowadzonego wywiadu z pacjentem. Główne objawy choroby niedokrwiennej, które powinny zaniepokoić to:

  • kołatanie mięśnia sercowego;

  • ucisk za mostkiem;

  • spłycenie oddechu;

  • nadmierna potliwość;

  • osłabienie lub mdłości.

Podstawowym badaniem pozwalającym wykryć chorobę wieńcową jest EKG. Dzięki niemu można sprawić czy pacjent nie ma zaburzeń rytmu serca lub przewodzenia. Zapis EKG warto wykonać w trakcie próby wysiłkowej podczas spaceru po ruchomej bieżni.

Lekarz kardiolog. Kiedy warto się do niego udać?

Pacjent z chorobą wieńcową powinien się zdrowo odżywiać, unikać stresu, a przy tym regularnie się badać. Może to zrobić w prywatnym gabinecie kardiologicznym, w którym przyjmuje lekarz Małgorzata Muzolf. Na miejscu można wykonać próby wysiłkowe EKG, badanie Dopler, badanie Holtera czy inne badania nieinwazyjne kardiologiczne.

Choroba wieńcowa najczęściej spowodowana jest miażdżycą naczyń krwionośnych. Najważniejszym aspektem w trakcie jej leczenia jest dbanie o właściwy poziom ciśnienia tętniczego i poziom glikemii. Należy utrzymywać optymalną wagę ciała, zaprzestać palenia tytoniu i spożywania alkoholu, a także zwiększyć aktywność fizyczną na świeżym powietrzu.

Bardzo ważne jest również leczenie farmakologiczne, zwłaszcza przy istnieniu chorób współistniejących jak nadciśnienie tętnicze lub cukrzyca. Dlatego należy systematycznie odwiedzać gabinet lekarza kardiologa i stosować się do jego zaleceń.

Opracowanie:
Olsztyn, Pana Tadeusza 6 lok. 2
tel. 606 317 597
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz