Artykuł sponsorowany

Stomatologia Steczko – dentyści przyjaźni najmłodszym

Stomatologia Steczko – dentyści przyjaźni najmłodszym

To, że o zęby trzeba dbać, wiedzą już małe dzieci. Niestety owa dbałość często ogranicza się tylko do mycia zębów, ponieważ wielu rodziców wychodzi z założenia, że nie ma sensu stresować dziecka wizytą u dentysty, jeśli z zębami nie dzieje się nic złego. Jeszcze inni uważają, że zębów mlecznych leczyć nie trzeba. W końcu i tak za chwilę wypadną. Dentyści z kliniki stomatologicznej Steczko często spotykają się z podobnymi problemami i każdego dnia walczą z popularnymi mitami dotyczącymi stomatologii dziecięcej. Dziś rozwiejemy kilka z nich!

Kiedy warto po raz pierwszy umówić dziecko na spotkanie ze stomatologiem?

Tak naprawdę pierwsza wizyta u stomatologa powinna odbyć się wtedy, kiedy dziecko zaczyna ząbkować. Specjalista może wówczas skontrolować poprawność wyrzynania się ząbków i zapobiec ewentualnym nieprawidłowościom. Pierwsze siekacze pojawiają się zazwyczaj około 6 miesiąca życia dziecka. Bezwzględnie do dentysty trzeba udać się, gdy maluch skończy 3-4 lata. Stomatologia Steczko prowadzi wizyty adaptacyjne, podczas których dzieci mają okazję zapoznać się z lekarzem i sprzętem, którym ten posługuje się w codziennej pracy. Celem wizyty adaptacyjnej jest również zdobycie zaufania małego pacjenta i przekonanie go, że ze strony stomatologa nie grozi mu nic nieprzyjemnego. Błędem jest natomiast pojawienie się na pierwszej wizycie u dentysty z dzieckiem, u którego wystąpiły już dolegliwości bólowe. W takiej sytuacji z maluchem trudno nawiązać przyjacielską relację, a gabinet stomatologa już na zawsze może kojarzyć mu się z bólem i dyskomfortem.

Dlaczego trzeba leczyć „mleczaki”?

Jak przekonuje specjalista z kliniki stomatologicznej Steczko -  stan zębów mlecznych wpływa na zęby stałe. Toczące się w jamie ustnej stany zapalne mogą doprowadzić do uszkodzenia zawiązek uzębienia stałego, a ubytki w mleczakach mogą przyczynić się do rozwoju wad zgryzu w przyszłości. Zęby mleczne są bardziej narażone na działanie próchnicy, ponieważ są słabiej zmineralizowane niż zęby stałe. Do tego dochodzi jeszcze dieta bogata w cukry proste, która również predysponuje do wystąpienia próchnicy. Początkowe zmiany próchnicowe w uzębieniu mlecznym nie wywołują dolegliwości bólowych, jednak w miarę jak postępują, obejmują swoim zasięgiem miazgę zęba. Wówczas konieczne jest leczenie. Stomatologia Steczko dysponuje nowoczesnym sprzętem medycznym, który umożliwia szybką i bezbolesną terapię stomatologiczną najmłodszych. Ponadto placówka wykonuje również zabiegi profilaktyczne, takie jak lakowanie i fluoryzacja. A wszystko to w konkurencyjnej cenie!

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz