Artykuł sponsorowany

Specjalista z Dream House radzi: kiedy położyć gładź tynkową?

Specjalista z Dream House radzi: kiedy położyć gładź tynkową?

Gładź gipsowa to sposób na uzyskanie nieskazitelnie gładkich ścian i sufitów. Jeżeli planujesz aplikację naklejek ściennych lub fototapet, chcesz połączyć różne kolory lub zastosować metodę dekoracji światłem, musisz zadbać o idealnie gładkie podłoże. Z pomocą specjalistów z Dream House uzyskasz pożądane efekty i wykreujesz zachwycające wnętrza bez konieczności ponoszenia dużych kosztów.

Wykończenie ścian – jak położyć gładź tynkową i o czym pamiętać?

Gładź gipsowa służy do wyrównania chropowatych tynków cementowych, cementowo-wapiennych, wapiennych oraz gipsowych. W przypadku większych nierówności powierzchni specjaliści z Dream House stosują kilka warstw, z czego każda kolejna jest cieńsza od poprzedniej.

Gładź może z powodzeniem zastąpić tynk. Jeżeli podłoże jest bardzo równe i wygładzone, kładziemy ją bezpośrednio na mur. Takie rozwiązanie jest szczególnie rekomendowane w przypadku ścian z keramzytobetonu oraz murów z ceramiki lub silikatów murowanych na pełną spoinę. Jeżeli strop jest monolityczny, zbudowany na deskowaniu z wielkoformatowych płyt, także istnieje możliwość zastosowania szpachli

 – wyjaśnia pracownik Dream House. Oczywiście, nie wszystkie mury mogą być wykończone w ten sposób. Przykładowo, aplikacja gładzi na beton komórkowy wiąże się z ryzykiem powstawania siateczek spękań z powodu kurczenia i rozszerzania, oraz szybkiej absorpcji wody.

Położenie gładzi na surowy mur – kiedy tego nie robić?

Właściwości gładzi stanowią wypadkową cech fizycznych gipsu. Materiał jest w pełni ekologiczny i nie zawiera szkodliwych substancji, a ponadto świetnie absorbuje wilgoć i szybko oddaje ją do otoczenia. Jak wskazuje pracownik Dream House, gips łatwo się rozrabia i nakłada. Po wyschnięciu wystarczy przeszlifować powierzchnię, aby osiągnąć zamierzony efekt. Gładź można nanosić zarówno ręcznie, jak i maszynowo. Oczywiście, wybierając tę drugą opcję, należy upewnić się, czy produkt jest przeznaczony do tego rodzaju aplikacji.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz