Artykuł sponsorowany

Spawarka migomat – sposób działania i zastosowanie

Spawarka migomat – sposób działania i zastosowanie

Migomat to potoczna nazwa półautomatu spawalniczego do spawania metodą MIG/MAG. Spawarka jest bardzo intuicyjna i odznacza się dużą wydajnością, dzięki czemu może być stosowana zarówno w profesjonalnych zakładach, jak i domowych warsztatach. Sprawdźmy, jak wygląda praca z wykorzystaniem urządzenia, i jakie są różnice między migomatem a modelem transformatorowym.

Metoda spawalnicza MIG/MAG – charakterystyka

W metodzie MIG rolę gazu osłonowego pełni chemicznie obojętny argon lub hel. Sam proces spawania jest wykorzystywany przy łączeniu metali nieżelaznych oraz ich stopów. W przypadku MAG wykorzystuje się gaz aktywny chemicznie, np. tlen lub dwutlenek węgla, a metoda sprawdza się przy łączeniu stali. Łuk elektryczny, tworzący się w czasie spawania, skupia się wokół drutu, zaś ciekły metal – wraz z samym łukiem – są chronione. Dzięki odpowiedniemu doborowi gazu i drutu możliwe jest łączenie niemal wszystkich stopów i metali. Jak wskazuje pracownik firmy Mega-Mag, spawarki MIG/MAG znajdują zastosowanie w niemal wszystkich branżach przemysłowych. Łatwość obsługi sprawia, że mogą być wykorzystywane także w domowych warsztatach oraz do wykonywania okazjonalnych prac.

Spawanie typu MIG/MAG – jakie są zalety tej metody?

Spawanie metodą MIG/MAG ma wiele zalet, z których najważniejszymi są możliwość regulowania i modyfikowania parametrów, takich jak natężenie i napięcie łuku, prędkość podawania drutu oraz rodzaj prądu stosowanego przy łączeniu metali. Równie istotne są względy estetyczne – wytworzone spoiwo prezentuje się bardzo symetrycznie i jest trwałe. Spawacz ma możliwość łączenia różnych powierzchni w maksymalnie krótkim czasie i w różnych pozycjach. Duża wydajność spawarki sprawia, że wiele zakładów przemysłowych decyduje się na robotyzację i włączenie urządzenia do procesów seryjnej produkcji. Uwaga! Podczas spawania ręcznego kwestią kluczową są umiejętności spawacza. Osoba niewprawiona może stworzyć słabej jakości spoiny.


Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz