Artykuł sponsorowany

Soki owocowe, przeciery i koncentraty – samo zdrowie?

Soki owocowe, przeciery i koncentraty – samo zdrowie?

Producenci żywności stale prześcigają się w zapewnieniach o wartościach prozdrowotnych ich towarów. Soki owocowe są wymieniane jako jeden z niezbędnych składników diety, dostarczający wielu witamin i minerałów. Wyprodukowanie naturalnego napoju w warunkach domowych to jednak proces, który wymaga od nas czasu i odpowiedniego sprzętu. Czy można więc kupić gotowy sok lub przecier najwyższej jakości?

Kolorowe witaminy 

Pomagają nam w walce z infekcjami, są niezbędne do poprawnego funkcjonowania organizmu. Dostarczamy je głównie z pożywienia. Witaminy – bo o nich mowa – są zatem niezwykle istotnym elementem w naszym życiu. Obfitujące w nie owoce i warzywa powinny być podstawowym składnikiem w codziennym menu. Co jednak, jeśli nie mamy czasu lub chęci na obróbkę produktów? Jedno z rozwiązań to soki owocowe, które bez problemu mogą stanowić uzupełnienie każdego posiłku. Należy jednak zwrócić baczną uwagę na to, co proponuje nam producent. Na etykiecie zawarte są najważniejsze informacje, dzięki którym wiemy, że sok jest ekologiczny i nie zawiera konserwantów. Takie produkty ma w swojej ofercie firma Rauch Polska Sp. z o.o. Warto też mieć na uwadze szkodliwość często występującego w sokach cukru. To ulubiony dodatek producentów wszelkich napojów, niestety mający negatywny wpływ na nasz organizm. Najbardziej pożądanym wariantem soku owocowego jest więc ten pozbawiony konserwantów i wyprodukowany w ekologiczny sposób.

Przeciery i ich miejsce w kuchni         

Pomidor to jedno z najpopularniejszych warzyw i składnik wielu potraw. Doskonale znany jest także pod postacią przecieru – używanego jako baza do zup czy sosów. Co dokładnie kryje się pod tym terminem, inaczej określanym jako koncentrat? Jest to gęsta masa, którą uzyskuje się – jak sama nazwa wskazuje – z przetartych warzyw lub owoców. Niezwykle istotne jest to, że zachowuje ona wartości świeżych produktów, z których została wyprodukowana. Można stwierdzić, że to swoiste kompresowanie owocu bądź warzywa. Najczęściej oddziela się jeszcze wodę, przez co przecier ma większą gęstość, a mniejszą objętość i masę – wtedy właśnie nazywa się go koncentratem. Warto wiedzieć, że pozostaje to bez wpływu na zawartość witamin i minerałów – nie ulegają zmianie jego wartości odżywcze. Produkcja koncentratów to proces, który musi być wykonany z należytą starannością i jakością. Dzięki temu dostarczymy naszemu organizmowi niezbędnych składników mineralnych. Koncentrat to również wygoda i możliwość indywidualnego dopasowania do naszego smaku. Wystarczy bowiem dodać odpowiednią ilość wody, by uzyskać zdrowy, pozbawiony konserwantów sok owocowy. Warto więc zapewnić porcję witamin, dzięki warzywom i owocom, nie tylko nam, ale i naszym najbliższym.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz