Artykuł sponsorowany

Skup i sprzedaż warzyw i owoców – jak działają dostawcy?

Skup i sprzedaż warzyw i owoców – jak działają dostawcy?

Zdrowe produkty żywnościowe dostępne na półkach sklepowych to w dużej mierze zasługa nie tylko rolników, ale też dostawców zajmujących się skupem i sprzedażą warzyw czy owoców. Są oni odpowiedzialni m.in. za transportowanie  tego typu towarów oraz ich czasowe przechowywanie. Wymaga to odpowiednich warunków – zachowanie świeżości jest kwestią priorytetową. Jak dokładnie funkcjonują firmy zajmujące się sprzedażą i skupem owoców i warzyw?

Właściwe przechowanie

Produkty sezonowe trafiające do konsumentów muszą charakteryzować się przede wszystkim świeżością i wysoką jakością. Nie jest to proste w przypadku owoców i warzyw – przechowywane w nieodpowiednich warunkach szybko się psują i stają się tym samym nieatrakcyjne w sprzedaży. To z kolei generuje straty, których łatwo można jednak uniknąć, wybierając sprawdzonych, doświadczonych i dysponujących odpowiednim zapleczem dostawców. Zajmująca się skupem i sprzedażą warzyw i owoców firma Tompex PPHU dysponuje nowoczesnymi przechowalniami, chłodniami i mroźniami o łącznej pojemności aż 800 ton, dzięki czemu w prosty sposób utrzymać można świeżość produktów spożywczych. Należą do nich zarówno truskawki, agrest, porzeczki, wiśnie, aronie czy jabłka, jak i wiele warzyw: marchew, pietruszka, burak czerwony, pasternak, kapusta, pomidor, por, ogórek, papryka czy ziemniaki. Dzięki możliwości odpowiedniego ich przechowywania są one z powodzeniem eksportowane na rynek zachodni. W jaki jednak dokładnie sposób produkty te trafiają do Niemiec, Francji, Belgii czy Holandii?

Wszechstronny dostawca

Firmy zajmujące się skupem i sprzedażą warzyw i owoców muszą zadbać nie tylko o ich odpowiednie przechowywanie, ale przede wszystkim ich właściwym transportem. Niezbędne jest do tego posiadanie floty pojazdów ciężarowych i doskonałe przygotowanie logistyczne. Renomowani dostawcy dzięki nawiązaniu współpracy z wieloma firmami na całym świecie są w stanie eksportować warzywa i owoce nie tylko na Zachód, ale też do krajów wschodnich, takich jak np. Rosja, Litwa czy Ukraina. Długotrwałe, dobre relacje z innymi podmiotami możliwe są jedynie w przypadku dostawców wypłacalnych w terminach, co niekiedy bywa sporym problemem dla niektórych przedsiębiorców zajmujących się skupem i sprzedażą warzyw i owoców. Czas jest w tej branży wartością nadrzędną, dlatego warto zainteresować się ofertą firm posiadających własnych, wykwalifikowanych kierowców i przystosowane do tego typu przewozów pojazdy. Odpowiednie przygotowanie produktów dzięki przechowalniom, chłodniom i mroźniom zapewnia świeżość warzyw i owoców, a możliwość eksportu na rynki zagraniczne to okazja do rozwoju m.in. dla rolników.

Oceń artykuł (3)
3.7
Komentarze
Dodaj komentarz