Artykuł sponsorowany

Rodzaje uzupełnień protetycznych

Rodzaje uzupełnień protetycznych

Protetyka skupia się na odtwarzaniu prawidłowej budowy zgryzu po naturalnej utracie zębów lub po ich uszkodzeniu. Większość z nas prędzej czy później trafi na fotel specjalisty, którego zadaniem będzie stworzenie protezy idealnie dopasowanej do naszych potrzeb. Jakie istnieją rodzaje uzupełnień protetycznych i gdzie znaleźć zaufanego eksperta?

Protetyka stomatologiczna ma na celu poprawić nie tylko nasz wygląd, ale przede wszystkim komfort życia. Specjalista przygotowuje dla pacjenta uzupełnienia protetyczne, które mogą być stałe, ruchome (można je w każdej chwili samodzielnie wyjąć z ust) lub mieszane (są to protezy ruchome połączone z uzupełnieniami stałymi za pomocą zatrzasków, rygli, zasuw czy koron teleskopowych).

W gabinecie protetyka

Do protetyków zgłaszają się zarówno osoby w podeszłym wieku, które naturalnie straciły zęby, jak i osoby po wypadkach, ciężkich chorobach lub pacjenci, którzy stracili kilka zębów i chcą je uzupełnić. Wybór dostępnych uzupełnień protetycznych jest naprawę bogaty – od nakładek, implantów, koron, licówek po mosty. Pamiętajmy, że ich odpowiednie dopasowanie jest niezwykle ważne, dlatego warto postawić na miejsce cieszące się pozytywnymi opiniami pacjentów, takie jak Labordent w Szczecinie. Ekspert weźmie pod uwagę nasze preferencje oraz możliwości finansowe.

Rodzaje uzupełnień

  1. Implanty – doskonale imitują naturalne zęby i są łatwe w pielęgnacji. Montuje się je na stałe i są w pełni bezpieczne. Jest to jednak rozwiązanie dość kosztowne.
  2. Wkłady koronowo-korzeniowe – są dwuczęściowe. Składają się z elementu korzeniowego, który umiejscowiony jest w oczyszczonej podczas leczenia kanałowego przestrzeni, i części koronowej, która odbudowuje zrąb zęba.
  3. Licówki – najczęściej stosuje się je ze względów estetycznych, ponieważ cienkie i wykonane z porcelany nakładki znacząco poprawiają wygląd naszego uśmiechu. Dzięki nim możemy nie tylko delikatnie skorygować kształt zębów, ale także poprawić ich barwę.
  4. Korony – to rodzaj uzupełnienia stałego, które służy do odbudowy mocno zniszczonego zęba. Jego zastosowanie jest możliwe, tylko wówczas, gdy ząb wystaje nieco ponad dziąsło. Właściwie wykonana korona może nam służyć przez wiele lat.
  5. Mosty – gdy nie mamy zęba, istnieje opcja wykonania mostu. To skuteczny sposób na wypełnienie ubytków w łuku zębowym. Most umiejscowiony jest najczęściej między dwoma zdrowymi zębami.

Wysokiej jakości usługi protetyczne są na wagę złota – dobrze wykonane i dopasowane uzupełnienie poprawia komfort naszego życia i sprawia, że czujemy się pewniej w relacjach z innymi ludźmi.

Oceń artykuł (1)
1.0
Komentarze
Dodaj komentarz