Artykuł sponsorowany

Prowadzenie ciąży w Prywatnym Gabinecie Ginekologicznym Grażyny Weiss-Bejgler

Prowadzenie ciąży w Prywatnym Gabinecie Ginekologicznym Grażyny Weiss-Bejgler

Początek ciąży to czas pełen emocji, radości i nadziei, ale także czas niepokoju oraz obaw. Warto zatem zadbać o odpowiednią opiekę lekarską, by zapewnić sobie spokojne oczekiwanie na narodziny nowego członka rodziny. Prywatny Gabinet Ginekologiczny Grażyny Weiss-Bejgler to miejsce, gdzie przyszła mama może liczyć na profesjonalizm, doświadczenie i wyjątkowe podejście specjalistki prowadzącej ciążę.

Gabinet ginekologiczny

Wybór odpowiedniego gabinetu ginekologicznego to nie tylko kwestia doświadczenia lekarki prowadzącej. To także sprawa komfortu pacjentki. Warto zatem wiedzieć, że Prywatny Gabinet Ginekologiczny Grażyny Weiss-Bejgler, mieszczący się w Toruniu, oferuje ciepłą atmosferę. I możliwość wykonania niezbędnych badań diagnostycznych na miejscu. Nowoczesne wyposażenie oraz zadbane pomieszczenia wpływają na dobre samopoczucie pacjentek, które jest kluczowe w tak ważnym okresie życia jak ciąża.

Zawsze trzeba pamiętać, że odpowiednia opieka medyczna podczas ciąży ma ogromny wpływ na zdrowie i bezpieczeństwa zarówno przyszłej mamy, jak i jej dziecka. Dlatego gabinet ginekologiczny Grażyny Weiss-Bejgler to miejsce, gdzie każda przyszła mama może liczyć na pełne wsparcie i profesjonalną opiekę na najwyższym poziomie.

Elementy opieki medycznej

Opieka medyczna nad przyszłą mamą i jej dzieckiem nie ogranicza się jedynie do wizyt u lekarki prowadzącej ciążę. W trakcie dziewięciu miesięcy oczekiwania na narodziny dziecka przyszła mama powinna regularnie wykonywać zlecane przez specjalistkę badania. To pozwoli na bieżąco kontrolować stan zdrowia zarówno jej, jak i jej dziecka. Do podstawowych badań wykonywanych wielokrotnie w czasie ciąży należą m.in. morfologia krwi, badanie moczu, pomiar wagi i ciśnienia tętniczego. Na liście jest też badanie ginekologiczne oraz USG płodu. Niezwykle istotnym elementem opieki medycznej jest również określenie grupy krwi i czynnika Rh. I wykonanie badań mających na celu wykluczenie konfliktu serologicznego.

Ciąża to również czas, kiedy lekarka może zlecić wykonanie dodatkowych badań, które pozwolą ocenić zdrowie ogólne pacjentki oraz wykryć ewentualne choroby infekcyjne czy metaboliczne. Przykłady takich testów to:

  • TSH,

  • badanie poziomu glukozy na czczo,

  • badania w kierunku kiły i toksoplazmozy,

  • badania w kierunku różyczki, HIV i HCV.

Kobiety powyżej 35. roku życia mają możliwość wykonania dodatkowego testu PAPP-a, refundowanego przez NFZ. Pozwala on wykluczyć wady genetyczne u dziecka. W trosce o zdrowie przyszłej mamy i jej dziecka, lekarka prowadząca ciążę utrzymuje również stały kontakt z pacjentką, odpowiadając na pytania dotyczące zdrowego stylu życia, suplementacji czy przygotowania do porodu.

Opracowanie:
Toruń, Łyskowskiego 26d lok. 115
tel. 600 236 596
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz