Artykuł sponsorowany

Prawdziwe góralskie sery – co je cechuje?

Prawdziwe góralskie sery – co je cechuje?

Ser to jeden z ulubionych przetworów mlecznych, którego używamy w codziennych posiłkach. To jednak nie tylko wyśmienity dodatek do kanapek – entuzjaści tradycyjnych receptur uwielbiają sery góralskie i ich charakterystyczny smak. Okazuje się, że asortyment takich produktów jest naprawdę spory. Gdzie więc kupić prawdziwy góralski ser i co czyni go wyjątkowym?

Natura przede wszystkim

W dobie posiłków przygotowywanych w jak najszybszym tempie i z małą dbałością o ich skład, każdy naturalnie wytworzony produkt jest na wagę złota. Ilość konserwantów i szkodliwych ulepszaczy obecnych w przetworzonej żywności jest ogromna. Negatywnie wpływa to na nasze zdrowie, a konsekwencje diety opartej wyłącznie na tego typu wyrobach mogą być nawet śmiertelne. Entuzjaści serów i naturalnego jedzenia najbardziej cenią więc produkty wytwarzane nie tylko według tradycyjnej receptury, ale i w pełni naturalnie, bez wzbogacania ich smaku zbędnymi substancjami. Wykorzystanie mleka najwyższej jakości, uzyskanego od własnych zwierząt, to niewątpliwy atut prawdziwych góralskich serów. W taki sposób swoje wyroby produkuje Przetwórstwo Mleka Ryszard Smoleń. Przy zamawianiu sera warto sprawdzić zakład pod kątem uzyskanych certyfikatów. Tylko ich posiadanie gwarantuje prawdziwą, najwyższą jakość przetworów. Należy być świadomym i ciekawym klientem – zadawanie pytań o proces produkcji i użyte składniki to fundament zbudowania zaufania do firmy. Jeśli wytwarza ona swoje sery w sposób naturalny i ekologiczny, z pewnością nie będzie miała żadnych problemów z odpowiedzią na istotne kwestie.

Prosto z gór        

Sery góralskie mają to do siebie, że są niezwykle wyjątkowym produktem. Ich wygląd i smak jest charakterystyczny dla każdej lokalnej przetwórni, bowiem są to walory przekazywane nierzadko z pokolenia na pokolenie. Tradycyjne receptury wykorzystywane przy ich wytwarzaniu powodują, że są prawdziwą ucztą dla podniebienia. Jednym z charakterystycznych rodzajów sera z gór jest korbacz. Wygląda on prawie jak makaron – jego długie nitki czasem splata się w efektowny warkocz. Typowa dla tego typu przetworów mlecznych jest też gałka. To właśnie jej walcowaty kształt zdobi się różnymi wzorami, by ser wyglądał majestatycznie i interesująco. Sery góralskie potrafią wizualnie przypominać nawet kolbę kukurydzy – dostępne w takim wariancie produkty mają wyjątkowy smak, jednak nie jest on związany z żółtą rośliną. Główną metodą przygotowania takich serów jest wędzenie. To właśnie dzięki niemu nabierają one charakterystycznego aromatu i koloru, co odróżnia je od typowych, produkowanych maszynowo wyrobów. Warto więc zasmakować prawdziwego góralskiego sera, jednak najwyższą jakość zagwarantuje tylko odpowiednia firma.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz